zwierzęta na drodze

Zwierzyna na drodze

Jednym z lekceważonych, a jednocześnie bardzo dużych zagrożeń na naszych drogach są zwierzęta. Historie o tym, jak to ktoś „upolował” samochodem dzika czy sarnę, pojawiają się praktycznie codziennie. Gorzej, że często nie kończy się tylko na wgnieceniu w masce i poturbowaniu zwierzaka. Bywa, że takie spotkania kończą się śmiercią nie tylko dla zwierzęcia, ale i dla jadących samochodem ludzi. Jelenie czy dziki naprawdę sporo ważą, a przy dużych prędkościach zamieniają się w mordercze pociski. Sam miałem nieprzyjemność potrącenia sarny i to w dużym mieście. Szczęście w nieszczęściu polegało na tym, że nie dało się tam jechać szybko i skończyło się dobrze dla obu stron.

zwierzęta na drodze

 

Uważajmy na zwierzęta!

Najbardziej niezwykłym przypadkiem związanym z potrąceniem zwierzęcia była sytuacja nie z Polski, a z Kanady. Na tamtejszych drogach normą jest, że samochody potrącają łosie. Zwykle kończy się to kasacją pojazdu i często obrażeniami lub śmiercią pasażerów i kierowców. Jednak pewien przypadek wprawił w osłupienie nawet tamtejszych policjantów. Otóż zostali wezwani na miejsce wypadku, gdzie zginęli wszyscy pasażerowie auta. Stało się to po tym, jak potrącili niedźwiedzia. Zwierzę wpadło do środka pojazdu przez przednią szybę, staranowało pasażerów i wypadło drugą stroną.

Na szczęście w Polsce nie dochodzi do aż tak drastycznych wypadków, ale bywa groźnie. Znane są przypadki, gdy na jelenie wpadają motocykliści. Nie mają w takich sytuacjach wielkich szans na uratowanie się przed upadkiem i tylko odpowiedni ubiór może im uratować zdrowie i życie. Samochody zapewniają pod tym względem lepszą ochronę, ale też często idą do kasacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.