Studia w Poczdamie – dlaczego warto i gdzie zamieszkać?

Czas, kiedy kończysz liceum, piszesz maturę na 5 i stajesz przed wyborem studiów należy do najbardziej ekscytujących. W dobie, kiedy wszystko jest możliwe i na wyciągnięcie ręki, nie musimy ograniczać się do studiowania w Polsce. Prawda jest taka, że coraz więcej osób decyduje się na studiowanie za granicą. Wśród najbardziej popularnych kierunków wybieranych przez świeżo upieczonych maturzystów prym wiedzie Poczdam. Niemieckie miasto ma wiele do zaoferowania. To prawdziwa kolebka kultury i sztuki. Dlaczego warto tu studiować, a przede wszystkim gdzie zamieszkać na czas studiów w Poczdamie?

Jedne studia, wiele możliwości

Zacznijmy od tego, że studiowanie za granicą to niezwykły czas w życiu młodego człowieka. Przede wszystkim jest to szansa na rozwój osobisty i usamodzielnienie się. Udowodniono, że mieszkanie w innym kraju świetnie rozwija umiejętności adaptacyjne. Obcowanie z niekiedy skrajnymi emocjami wywołanymi przebywaniem poza domem rodzinnym, uczy radzenia sobie w trudnych sytuacjach i pozwala poznać własne słabe i mocne strony.

Poza tym studiowanie poza granicami własnego kraju stwarza doskonałe warunki do nauki języka obcego. Tylko w ten sposób możemy podszkolić język do perfekcji. Będąc skazanym na codzienne używanie urzędowego języka danego kraju, w bardzo krótkim czasie można doświadczyć niebywałego rozwoju swoich umiejętności. Wchodząc w relacje z rodowitymi mieszkańcami, można poznać najpopularniejsze zwroty oraz neologizmy, których nie sposób nauczyć się z podręcznika.

Studia za granicą dają również szansę na wyjątkową karierę zawodową. W końcu nie od dziś wiadomo, że wykształcenie zdobyte za granicą jest postrzegane przez pracodawców jako bardzo wartościowe. Dlaczego? Bo umiejętność bycia elastycznym, chętnym do podejmowania wyzwań i doświadczania odmiennej kultury czyni nas bardziej atrakcyjnym na rynku pracy. Według pracodawców osoby, które studiowały za granicą są bardziej niezależnie i odpowiedzialne i to czyni je wyjątkowymi.

nauka na studiach

Poczdam – idealne miasto dla studentów

Poczdam cieszy się dużym powodzeniem wśród przyszłych studentów. Nic w tym dziwnego, gdyż jest to miasto pełne pięknych zabytków (niektóre z nich znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO), ciekawych miejsc, a przede wszystkim mogące poszczycić się bogatym zapleczem kulturowym. W przeciwieństwie jednak do Berlina, nie jest tak chaotyczne i głośne. Tutaj łatwiej poczuć się jak w domu, a przede wszystkim prościej znaleźć przyjaciół, gdyż studentów tu nie brakuje. Należy w tym miejscu dodać, że to właśnie w Poczdamie znajdują się uniwersytety o bardzo wysokiej jakości kształcenia. Obecnie są tu trzy uczelnie wyższe oraz około trzydziestu instytutów badawczych. Uniwersytet Poczdamski, będący największą uczelnią w Niemczech, zapewnia bogatą ofertę różnorodnych kierunków i kursy językowe na każdym poziomie.

zabytki w poczdamie

Akademiki Poczdam

Studia w Poczdamie to spełnienie marzeń i świetne perspektywy na przyszłość. Zanim jednak rzucisz się w wir nauki i studenckiego życia, musisz poszukać odpowiedniego zakwaterowania. Oczywiście możliwości jest kilka – mniej lub bardziej atrakcyjnych. Dla świeżo upieczonych studentów najlepszą opcją są akademiki w Poczdamie. Można ubiegać się o miejsce w jednym z uczelnianych domów studenckich lub skorzystać z oferty akademików prywatnych. Godny polecenia jest akademik Poczdam BaseCamp oferujący nowocześnie umeblowane i w pełni wyposażone pokoje na każdą kieszeń.

Co proponuje akademik BaseCamp Poczdam?

Akademik BaseCamp w Poczdamie bardziej przypomina luksusowy apartament niż klasyczny dom studencki. Dużo tu udogodnień, które zapewniają doskonałe warunki do nauki i życia we wspólnocie studenckiej. Czego możemy się spodziewać? Poza pokojem z łazienką i aneksem kuchennym, student ma do swojej dyspozycji także cichy pokój do nauki oraz specjalny pokój do zabaw. Jest też taras na świeżym powietrzu, na którym można odpocząć i spotkać się na kawę ze znajomymi. I to nie wszystko. Akademik Poczdam BaseCamp posiada również kino, pralnie, siłownię i wypożyczalnię rowerów. Cena wynajmu obejmuje rachunki i szybki Internet, więc i o to nie trzeba się martwić. Jednym słowem jest tu wszystko, czego tak naprawdę potrzeba do szczęścia i fajnego życia. Więcej na temat akademików Poczdam BaseCamp można przeczytać tutaj: http://basecampstudent.com/pl/lokalizacje/niemcy/potsdam/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.