Skuteczne ogrzewanie domu?

Coraz bliżej zima, a jeśli uwierzysz naukowcom, to z roku na rok, zimy będą coraz łagodniejsze. Niestety, nie oznacza to jednak że nagle w Polsce będzie panował tropikalny klimat, a my sami będziemy mogli zrezygnować z dodatkowego źródła ciepła w naszym domu.

http://www.rjot.pl/sliders/P8310001.JPG

Trochę historii

Przez wiele lat jednym z najpopularniejszych rozwiązań pozwalających na ogrzewanie domu były piece węglowe. Tego rodzaju urządzenia są jednak nie tylko nadzwyczaj uciążliwe w eksploatacji, lecz także potrafią zrujnować domowy budżet. Nie wspominamy już nawet o tym, że spalanie węgla truje środowisko – wystarczy przejść się w zimie po polskich osiedlach, by samemu to zauważyć. Polacy powoli odchodzą od ogrzewania domu węglem, na rzecz, choćby, kominków wodnych.

Estetyczne źródło ogrzewania

http://www.salonsobkowiak.pl/images/kaflowy_kominek_z_plaszczem_wodnym.jpg

Mogłoby się wydawać, że ogień i woda nie idą w parze, a wyraz “kominek wodny’ może brzmieć nieco dziwnie. Cóż, większości z nas kominek kojarzy się z trzaskającymi drwami, które wytwarzały przyjemne ciepło w całym domu – kominki z reguły stały w samym centrum szlacheckiego domostwa. Współczesne kominki to już zupełnie inna historia – jedyne co je łączy z urządzeniami z przeszłości to estetyczny wygląd. Zakup kominka z płaszczem wodnym pozwala na znacznie skuteczniejsze ogrzewanie domu, a ponadto jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne. Takie urządzenie pobiera ciepło ze specjalnego zbiornika z wodą, który w trakcie pracy kominka po prostu się nagrzewa. Ciepło następnie przepływa przez ten płaszcz wodny, efektywnie rozprzestrzeniając się po całym urządzeniu, a następnie ogrzewając dom. Dzięki bardzo precyzyjnej konstrukcji, straty ciepła są minimalne.

Czy to bezpieczne?
Tak, i to zarówno dla Ciebie jak i dla środowiska. Kominek to układ bardzo szczelny, zatem nie ma ryzyka że coś się wyleje. Dodatkowo, nie tworzymy szkodliwych spalin, które pojawiały się przy okazji spalania węgla.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.