rowerzyści

Rowerzyści na drodze

Nasze zatłoczone drogi są bardzo niebezpieczne, a jedną z grup, która ryzykuje najbardziej są rowerzyści. O ile w większych miastach sytuacja zaczyna się powoli poprawiać i na wielu odcinkach dostępne są ścieżki rowerowe, o tyle poza terenami miejskimi jest znacznie gorzej. Wąskie drogi to miejsce, gdzie często dochodzi do wypadków, zwłaszcza podczas wyprzedzania. Wszystko dlatego, że wszystkim się spieszy, jakby odczekanie kilkunastu sekund mogło cokolwiek zmienić. Rowerzyści są spychani na pobocze i do rowów, a jeśli nie dają się zepchnąć to często są po prostu taranowani. Sytuacje takie mają miejsce nagminnie i trudno oczekiwać, aby bez budowy ścieżek rowerowych ta sytuacja miała się kiedykolwiek poprawić.

rowerzyści

 

Rowerzyści też mają obowiązki

Nie bez winy są też sami rowerzyści. O ile w miejscach, gdzie nie ma wyznaczonych ścieżek rowerowych ich obecność na drodze jest całkowicie zrozumiała, o tyle często pojawiają się w miejscach, gdzie nie powinno ich być. Jadąc z niewielką prędkością blokują wiadukty czy mosty, choć obok mają wyznaczone miejsce do jazdy. Do tego mają jeszcze pretensje do kierowców, którzy wskazują im nieprawidłowe postępowanie. Filmów pokazujących ignorancję i arogancję rowerzystów jest w sieci całe mnóstwo. Nic dziwnego, że ci użytkownicy dróg nie cieszą się specjalną estymą.

Kolejnym problemem związanym z rowerzystami jest nagminne ignorowanie przez nich konieczności posiadania oświetlenia roweru. Tu już nawet nie chodzi o nieszczęsne odblaski, ale przede wszystkim o brak źródła światła, gdy rowerzysta porusza się po ulicach wieczorem lub po zmroku. Naprawdę ciężko jest zauważyć takiego delikwenta, a o wypadek wtedy nietrudno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.