porady fotograficzne

Porady fotograficzne

Wielu moich znajomych zajmuje się amatorską fotografią. Dostępność dobrego sprzętu w przystępnych cenach powoduje, że w zasadzie każdy może wykonywać piękne zdjęcia. Wielu z nich wymienia między sobą porady fotograficzne, dotyczące właśnie sprzętu, plenerów czy techniki wykonywania zdjęć. Odnoszę często wrażenie, że ich wiedza jest bardzo fragmentaryczna, mocno nieuporządkowana, przez co powstaje chaos w formie i treści przekazu. Bywa, że chcąc omówić wybrane zjawisko, stosowane są bardzo różne terminy. Efekt pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza, jeśli takie osoby chcą uchodzić za ekspertów.

porady fotograficzne

 

Posłuchaj ekspertów

Wydaje mi się, że dobre porady fotograficzne powinny skupiać się na maksymalnym przekazie przy jednoczesnym operowaniu konkretnymi, czytelnymi przykładami. Oczywiście w rozmowie w kuchni w pracy nie będzie to możliwe, ale już podczas wspólnego wyjazdu w plener czy podczas spotkania poświęconego fotografii już jak najbardziej. Można też skorzystać z gotowych rozwiązań, przygotowanych przez specjalistów, którzy mają za sobą lata pracy i doświadczeń w bardzo różnych warunkach. Dlatego takie porady fotograficzne są bardzo cenne, bo wywodzą się z praktyki.

Sam nie zajmuję się fotografią, bo cykanie fotek telefonem trudno uznać za fotografię. Nie zmienia to faktu, że są porady fotograficzne także dla użytkowników smartfonów. Aparaty w tych urządzeniach też są z roku na rok coraz lepsze i choć nie mogą się równać parametrami z klasycznymi, to i tak pozwalają osiągać niesamowite rezultaty. Myślę, że fotografia telefonami nie ma szans wyprzeć klasycznej, ale na pewno będzie stanowić mocny trend.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.