PPE

Myślisz o emeryturze?

Podobno mamy w naszym pięknym kraju rynek pracownika. Oznacza to mniej więcej tyle, że pracy jest dużo. Kwestią otwartą pozostaje, czy jest odpowiednio płatna, pozwalając żyć na jakimkolwiek poziomie. Na szczęście coraz więcej firm odrzuca politykę oszczędzania na pracownikach i próbuje ich utrzymać na stanowiskach. Jednym ze sposobów na zapewnienie ich lojalności jest prowadzenie PPE, czyli pracowniczych programów emerytalnych. Biorąc pod uwagę, jak niewielu z nas myśli o przyszłości i próbuje odkładać pieniądze na starość, jest to ciekawe rozwiązanie. Oczywiście znajdą się malkontenci, którzy stwierdzą, że lepiej jest te pieniądze dostać do ręki, bo sami rozsądniej nimi gospodarują.

PPE

Warto jednak pamiętać, że mamy tendencję do przejadania nadmiarowych funduszy. Zawsze znajdzie się jakiś cel. Czy będzie to remont mieszkania, nowe auto czy wyjazd zagraniczny. Wydatki potrafią się mnożyć. Tymczasem pieniędzy zgromadzonych w PPE nie można ruszyć do czasu przejścia na emeryturę. Oczywiście może się zdarzyć, że po drodze zmieni się pracodawcę. Jednak środki zgromadzone na specjalnym koncie PPE nie przepadają. Mogą zostać przeniesione do nowego pracodawcy, o ile prowadzi taki program, albo trafić na IKE. Tak czy inaczej, nie powinny się zmarnować.

Odkładanie pieniędzy w PPE to znak dbałości pracodawcy o pracownika. Oznacza to, że wiąże ze swoją kadrą nadzieje i chciałby im zapewnić długą pracę. Można powiedzieć, że istnienie takiego programu jest cennym wyróżnikiem firm, stawiając ją wyżej w hierarchii dbających o ludzi instytucji. Biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku pracy, będzie to zabieg stosowany coraz częściej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.