Kosiarka bębnowa – czy warto?

Jeżeli poszukujesz niedrogiego w zakupie i ekonomicznego w eksploatacji sposobu na koszenie trawnika w swoim ogrodzie, zainteresuj się kosiarkami bębnowymi. W szczególności sprawdzą się one w przypadku mniejszych ogrodów, których powierzchnia jest zwyczajnie zbyt mała jak na moc kosiarek spalinowych.

Kosiarka bębnowa i jej zalety

kosiarki bębnowe
http://cdn.gardena.com/fimage.axd/default/530×530/740144f6/jpg/files/innovations/gar_2015/ga350-0651_header_2.png

Jak już wspomnieliśmy, ręczne kosiarki bębnowe sprawdzą się głównie wtedy, gdy mamy do skoszenia stosunkowo niewielką powierzchnię, a przy okazji jest ona w pełni równa, bez wszelkiego rodzaju górek czy wzniesień albo spadów. W takich warunkach zwyczajna kosiarka spalinowa jest po prostu stratą pieniędzy! Nie tylko nie wykorzystuje swojego potencjału, lecz również generuje spore koszty w postaci benzyny którą zużywa. I jeszcze jedna kwestia – ręczna kosiarka bębnowa jest o wiele tańsza w zakupie niż jej odpowiednik z silnikiem!

Jak to działa?

 

kosiarki bębnowe
http://www.narzedzia.pl/photo/productGallery/f1300x1300/reczna-kosiarka-bebnowa-gardena-400-9018.jpg

Ręczne kosiarki bębnowe opracowane są w taki sposób, że ich użytkowanie jest całkowicie przyjazne środowisku naturalnemu – nie posiadają one żadnej jednostki napędowej, a co za tym idzie, ich użytkowanie nie tworzy szkodliwych dla środowiska spalin. Dodatkowo, nie zużywają tym samym żadnej energii – napędza je bowiem siła ludzkich rąk! Taka kosiarka wyposażona jest we wrzeciono, które jest odpowiedzialne za podcinanie trawy. Wokół samego wrzeciona zamontowane są także niewielkie łopatki, które w trakcie pracy kosiarki obracają się dookoła wału. Tego rodzaju urządzenia koszące wyróżnia również fakt, że można je bardzo łatwo utrzymać w czystości. W przeciwieństwie do wielu kosiarek spalinowych, te ręczne pozwalają na wyjątkowo precyzyjne podcinanie trawnika – dostępne są na rynku wersje z regulowaną wysokością, dzięki czemu jej wydajność jest naprawdę spora.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.