klimatyzacja

Czy klimatyzacja stanie się normą w polskich domach?

Wielu Polaków zdecydowało się wymienić swoje kotły grzewcze na nowe, by tej zimy być prawdziwie ekologicznymi i nie dorzucać swojej cegiełki do wysokiego poziomu smogu. Ogrzewanie w sezonie jesienno-zimowym to obowiązek w naszym klimacie. Natomiast latem nikt nie zmusza nas do tego, by klimatyzacja freonowa była włączona w salonie lub sypialni. To może się zmienić, ponieważ klimat naszej planety ulega przeobrażeniu. Zmiany poczują nawet seniorzy, ponieważ średnie temperatury dla każdego miesiąca dawno nie odbiegały od normy tak znacząco. Gwałtowne zmiany mogą nastąpić w ciągu kilku lat.

Jak ciepło może być?

Upały to dla nas temperatura powyżej 30 stopni Celsjusza, a mówi się o znacznie wyższych wartościach dla lipca i sierpnia. Magiczne i niepokojące dla naszej strefy geograficznej 40 kresek, to powód do inwestowania w urządzenia schładzające powietrze. I tak przechodzimy do szeregu złych decyzji, które dopiero w ostateczności trafiają w dziesiątkę.

Od wiatraka po klimatyzator

klimatyzacja
źródło: https://pixabay.com/

Wiele domowych metod obniżania temperatury w domu sprawdza się lepiej niż używanie wiatraka, który daje złudny efekt chłodu. Instalowanie w oknach ciemnych rolet oraz zamykanie okien w dzień, by nie wpuszczać gorącego powietrza, skutkuje tylko powierzchownie, obniżając ogólną temperaturę o 2-3 stopnie. Niemniej warto je propagować. Następnym wyborem domowników jest zakup taniej klimatyzacji wolnostojącej. Każde takie urządzenie elektryczne ma stosowną wydajność liczoną w metrach kwadratowych pomieszczenia. Im tańszy klimatyzator tego typu, tym mniejsza obsługiwana wielkość pomieszczenia. Jedyne słuszne rozwiązanie to instalacja pełnoprawnego klimatyzatora wykorzystującego rury freonowe, w których znajdują się pro ekologiczne ciecze i gazy. Dawno temu zakazano używania związku chemicznego R-22 na rzecz dużo bezpieczniejszych gazów ekologicznych, dlatego nie powinniście przejmować się tym, że źle wpływacie na klimat. Rodzajów klimatyzatorów freonowych jest kilka, a każdy odpowiada innej metodzie montażu w domu lub budynku użytkowym. W związku z tym, że klimatyzator ścienny jest możliwy do zamontowania w dowolnym domu jednorodzinnym lub mieszkaniu, to on powinien zdominować sprzedaż urządzeń chłodzących dla polskich domów. Ważne jest jego świadome używanie i inwestowanie w dodatkowe urządzenia nawilżające powietrze, jeżeli decydujemy się na jego włączenie przez cały dzień lub nawet całą dobę.

klimatyzacja
źródło: http://foter.com/

Domowa klimatyzacja na ścianę nie stanowi problemu w montażu, aczkolwiek warto zasięgnąć rady fachowców – https://www.strefaklimatyzacji.pl/baza-wiedzy/artykuly/zasady-poprawnego-montazu-klimatyzatora,5.html

Stać nas na inwestowanie w urządzenia zwiększające komfort życia bardziej niż w proekologiczne wersje sprzętu używanego od lat. Dlatego coraz więcej domów będzie korzystać z klimatyzacji, by przetrwać Afrykańskie upały, do których będziemy musieli się przyzwyczaić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.