Jakiego języka się uczyć?

Obecnie żyjemy w czasach globalnej wioski, a co za tym idzie, znajomość języków obcych staje się wręcz podstawowym warunkiem do tego, aby normalnie funkcjonować na rynku pracy. Powstaje jednak pytanie – jakiego języka rzeczywiście warto się uczyć, by odnieść sukces? Przeczytaj nasz poradnik!

Znasz dobrze angielski, niemiecki czy hiszpański? Przykro nam to mówić, lecz na nikim to już nie robi wrażenia! Te języki stają się już niemal standardem i zna je bardzo dużo Polaków. Z tego względu trudno powiedzieć, by osoba znająca wyłącznie te języki była specjalnie konkurencyjna na rynku pracy.  A jakich języków warto się uczyć?

 

1. Arabski

I choć większości Europejczyków język arabski nie kojarzy się specjalnie z językiem biznesu, to warto brać pod uwagę to, jak wiele osób się nim posługuje. Zapomnijmy już nawet na chwilę o tym, że większość native speakers języka arabskiego używa jakiejś jego odmiany – umiejętność posługiwania się tym językiem pozwoli nam zapunktować na rynku pracy. Wymiana towarowa na linii Europa-kraje arabskie trwa w najlepsze!

  1. Chiński

Czy wiecie, jakim językiem posługuje się teraz najwięcej osób na całym świecie? Do niedawna był to hiszpański, teraz szala powoli przeważa się w stronę języka chińskiego. I choć każdy, kto kiedykolwiek

http://www.houseofspirit.pl

miał okazję obcować z obywatelami Państwa Środka wie, że posługują się oni całkiem niezłym angielskim, to o wieel łatwiej nawiązać biznesowe relacje znając choćby podstawy języka chińskiego

  1. Rosyjski

Choć Rosja ma teraz wyjątkowo złą prasę, nie zapominajmy o tym, że tym językiem posługuje się także prawie cała reszta byłego ZSRR. A znajomość tego języka może się przydać choćby w świetle przyszłej europeizacji Ukrainy – to kraj o ogromnym potencjale!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.