Gdzie kupować elektronikę?

I choć ceny sprzętu elektronicznego w naszym kraju regularnie spadają, to nadal konieczność zakupu telewizora czy nowego komputera potrafi dosyć mocno uderzyć po kieszeni. Jednak istnieje kilka sposobów na to, by zakup sprzętu RTV nie był wcale taki drogi. Jak wiadomo, Polak potrafi, czego dowody prezentujemy poniżej!

W myśl dawnego przysłowia, które z pewnością nieraz słyszeliście od swoich babć czy mam, “tanie mięso psy jedzą”, niedrogie rzeczy nadają się wyłącznie na śmietnik. Czy to prawda? Cóż, nie do końca, bo jak widać, można sporo zaoszczędzić gdy wiemy, jak to sensownie zrobi !

Wiele osób decyduje się na zakup sprzętu przez Internet, co w teorii ma pozwolić im na zaoszczędzenie

http://pclab.pl/zdjecia

dosyć znacznych sum. Ostatecznie, takie działanie rzeczywiście nie jest pozbawione sensu, bo sklepy internetowe faktycznie stosują o wiele niższe marże. Ale uwaga – nie należy ślepo wierzyć okazjom! Zakup elektroniki w Sieci ma owszem sens ale sprawdźmy dokładnie opinie o danym sklepie zanim wydamy tam pieniądze.Handel w Sieci powoli się cywilizuje lecz wciąż zdarza się wiele szwindli.
Z tego samego powodu raczej nie warto decydować się na kupno elektroniki z drugiej ręki. Przede wszystkim dlatego, że nigdy nie możemy mieć pewności co do stanu sprzętu – może być on poważnie uszkodzony i naprawiony na tak zwaną “sztukę” – to jest naprawa gwarantuje jego działanie przez krótki czas, a uzdatnienie wymaga sporych wydatków. I jeszcze jedno – jeżeli trafimy, nawet nieświadomie, na sprzęt pochodzący z kradzieży, grozi nam odpowiedzialność karna, a to już dosyć problematyczna sprawa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.