Ford Focus

Ford Focus

Ford Focus jest obecnie jednym z najpopularniejszych samochodów w swoim segmencie. Jego popularność nie bierze się znikąd. Od samego początku intrygował i budził emocje, przez lata ewoluując do formy, jaką znamy obecnie. Pamiętam, że pierwszą wersją Forda Focusa zobaczyłem w Paryżu. Był wystawiony w jednej z galerii handlowych. Pierwszym skojarzeniem, jakie przyszło mi do głowy, gdy go zobaczyłem, było związane z innym modelem tej marki – Ka. Pierwszy Focus w swojej linii delikatnie nawiązywał do mniejszego brata, który w chwili premiery był pojazdem wyjątkowo ekstrawaganckim. Oczywiście był większy i dłuższy, ale w linii świateł dało się dostrzec tę charakterystyczną zadziorność. Kolejne wersje modelu dynamizowały sylwetkę. Teraz, gdy na rynku jest dostępna czwarta generacja samochodu, można powiedzieć, że mamy do czynienia z dojrzałym, sprawdzonym pojazdem dla każdego.

Ford Focus

Ford Focus od pierwszej generacji był autem wygodnym. Oczywiście nie był tak obszerny jak Mondeo, ale na brak miejsca nie można było narzekać. Do tego auto było dostępne w trzech wersjach nadwozia, co pozwalało wybrać pojazd najlepiej pasujący do naszych preferencji. Do codziennej jazdy świetnie nadawał się oczywiście hatchback. Z kolei sedan czy kombi to modele, które wybierano, gdy potrzebna była większa przestrzeń bagażowa. Mnie zawsze najbardziej podobała się wersja sedan, która dzięki długiej linii bagażnika nabierała charakterystycznej smukłości. Ford Focus w tej wersji był mi zdecydowanie najbliższy. Niemniej naprawdę każdy mógł tutaj znaleźć coś dla siebie.

Za ciekawą linią nadwozia szło bogato wyposażone wnętrze. Ford Focus w ostatnich dwóch generacjach to auto, które nie ma się naprawdę czego wstydzić. Nowoczesny design, niezłe materiały i przede wszystkim dobre rozplanowanie zegarów i innych elementów powodują, że jazda tym autem to czysta przyjemność. Duża w tym zasługa szerokiej gamy silników. Są oczywiście niewielkie, bardzo oszczędne, ale nie brakuje też mocniejszych jednostek, które mają dość mocy w każdych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.