remont

Droga komunikacja

W moim mieście zwiększono ceny biletów za przejazdy komunikacją miejską. Władze tłumaczą się rosnącymi cenami energii elektrycznej i paliw, a także faktem, że od wielu lat ceny komunikacji miejskiej pozostawały na niezmienionym poziomie. Jak każda podwyżka, tak i ta spotkała się z niezadowoleniem mieszkańców. Okazuje się, że wraz z wyższymi cenami biletów jednorazowych, uległ skróceniu czas przejazdu. Można powiedzieć, że to takie podwójne podniesienie cen. Osoby, które dotychczas były w stanie dojechać do pracy na jednym bilecie, nagle muszą kupować dwa lub więcej. Nie brakuje głosów, że przesiądą się na rower lub do samochodu.

remont

Trudno się temu dziwić, bo punktualność komunikacji miejskiej jest w ostatnim czasie poniżej wszelkiej krytyki. Wszystko dlatego, że te same władze, które zdecydowały o podwyżkach cen za przejazd komunikacją miejską, pozwoliły na całkowite rozkopanie miasta. Remonty są prowadzone w kilkunastu, w tym newralgicznych, punktach. Efekt jest taki, że wszystko stoi w korkach. Również komunikacja miejska. Są dzielnice, z których wyjazd w godzinach porannego szczytu jest praktycznie niemożliwy. A stan ten potrwa jeszcze dobrych kilka miesięcy, bo planowane remonty nie należą do małych.

Wszystko dlatego, że poza koniecznymi remontami torowisk tramwajowych czy nawierzchni ulic, zgodzono się też na totalną przebudowę przebiegających przez środek miasta linii kolejowych. Przebudowy nasypów, przejazdów, wiaduktów i mostów sparaliżowały połowę miasta. Ludzie są wściekli, a teraz jeszcze każe się im więcej płacić za bilety na stojącą w korkach komunikację miejską. Nie dziwię się, że wybierają własny samochód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.