technologia

Dokąd zmierzasz technologio

Próbowałem niedawno zastanowić się, jak będzie wyglądać technologia za kolejnych 20 lat. I muszę powiedzieć, że jestem w kompletnej kropce, bo rozwój teleinformatyki jest tak wielki, że ciężko jest prorokować cokolwiek dalej niż rok do przodu. Jeszcze niedawno wdawało się, że technologia 3D w telewizorach będzie wielkim przełomem, ale okazała się jednym wielkim niewypałem. Nawet w kinach coraz częściej ludzie wybierają seanse 2D, a przecież miało być tak cudnie. Podobnie rzecz się ma z virtual reality, gdzie trzeba nakładać jakieś okulary, kaski itp. rzeczy. To wszystko jest potwornie nieintuicyjne i przez to nie trafia do powszechnego użytku. Znaczy jest duża liczba zwolenników takich technologii, ale to nie jest coś, co ląduje w każdym domu.

technologia

Ciężko jest nawet przewidzieć rozwój telefonów komórkowych. One też stają się coraz potężniejsze, skupiając się na różnych elementach, od fotografii, po doskonały obraz czy dźwięk. Jednak tu też wydają się istnieć pewne granice, a popularność smartwatchy wydaje się coraz większa. Może wraz ze składanymi ekranami zastąpią całkowicie telefony? Ciężko wyczuć, bo wydawało się, że mamy zmierzch komputerów stacjonarnych i laptopów, a dalej świetnie sobie radzą. Podobnie jest z płaskimi telewizorami, których producenci powoli też już nie wiedzą, co jeszcze mogliby zaoferować, by odróżnić się od konkurencji.

Wydaje się, że nowoczesnej technologii brak jest jakiegoś celu. Owszem, jest więcej, szybciej i lepiej, ale nie widać przełomowych wynalazków, takich jakimi była telewizja, telefon komórkowy czy komputer. Zupełnie, jakby na pewnym etapie zabrakło nam wyobraźni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.