moc

Auta, które na ulicy rozpoznasz po dźwięku silnika

W super samochodach silniki są składane ręcznie, a za ich dźwięk odpowiadają ludzie ze specjalnego działu, który bada charakterystyczne ryki i warkot tłoków oraz układu wydechowego. Stąd bierze się charakterystyczny dźwięk startującego Lamborghini i wielu modeli Porsche, które bez trudu rozpoznajemy nawet między hałasem innych uczestników ruchu drogowego. Gdybym miał wymienić piątkę najbardziej charakterystycznych dźwięków silników, to praktycznie każdy należałby do przeraźliwie drogiego i często niedostępnego ze względu na ograniczoną liczbę egzemplarzy super samochodu. Wcale nie trzeba szukać przykładów w świecie niedostępnych aut dla zwykłego śmiertelnika. Japończycy, Amerykanie, a nawet Niemcy udowodnili, że za rozsądną cenę, można stworzyć unikat w świecie motoryzacji, o którego dźwięku silnika rozwodzić będą się ludzie wiele lat po premierze. Natomiast najwięksi fani ustawią go sobie jako dzwonek SMS-a lub dzwoniącego telefonu. Część z wytypowanych przeze mnie modeli to sportowe klasyki, które jeżdżą po naszych drogach. Inne dały się poznać z różnych stron, a obecnie uznawane są za szrot. Dosłownie kilka ma szlachetny rodowód.

1. Nissan 350Z – sportowy coupe znany z wielu gier komputerowych i wszystkim fanom driftu. Kultowe auto z Japonii, które obok Skyline-a posiada dźwięk silnika znany niemal każdemu fanowi motoryzacji. Jednak to ten model uważam za lepiej znany u nas, ponieważ 350z to całkiem popularne sportowe autko sprowadzane do Europy.

2. AMG w Mercedesach – potężna i straszna strona Mercedesów sportowych. Silniki AMG to potwory wcielone, którego próbkę możecie usłyszeć poniżej.

auto
źródło: http://foter.com/

3. Porsche w mieście – ten super samochód jako jedyny sprawdza się na co dzień i do tego brzmi pięknie podczas przyspieszania. Nawet tańsze modele Porsche brzmi jak symfonia orkiestry grająca równo i dynamicznie.

4. BMW M4 i M5 – te sportowe modele coupe są znacznie bardziej wyrafinowane od tanich beemek kupowanych masowo przez panów obwieszonych łańcuchami za 2-3 tysiące złotych. Łatwo poznać warkot silnika ze względu na charakterystyczny krzyk na pierwszym biegu.

auto
źródło: http://foter.com/

5. Amerykańskie mięśnie w Fordzie Mustangu i nie tylko – ciężkie brzmienie V8 z USA jest nie do podrobienia. Głośne silniki, które nie są może najpiękniejsze pod kątem melodyczności, ale od razu wiadomo, że drzemie w nich moc.

6. Lancer od VI do VIII – te auta są ikoną rajdów oraz filmów z gatunku „Szybcy i Wściekli”. Brzmią podobnie do Subaru i innych rajdowych aut, ponieważ wszystkie bazują na mocy turbiny.

Lancer
źródło: http://foter.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.