Wybór ubezpieczenia na życie

Życie płata figle!

Masz już dosyć strachu przed niespodziewaną chorobą, nagłym wypadkiem? Boisz się śmierci bliskiej osoby? Takie strachy to niestety część naszego codziennego życia ale nie mamy na to niestety wpływu. Zamiast się zadręczać tym, co przyniesie los, a potrafi on płatać figle, rozsądnie wybierz ubezpieczenie, które uchroni Cię przed skutkami tego rodzaju zdarzeń.

Jak wybrać polisę na życie? Nadal niewielu naszych rodaków ma świadomość tego, jak to zrobić. Błędne jest przede wszystkim przekonanie, że najważniejsza jest w tym wszyskim cena polisy. Owszem, skoro nie widać żadnej różnicy to przepłacanie nie ma najmniejszego sensu, ale zdajmy sobie wreszcie sprawę z tego, że najtańsze polisy często mogą zupełnie nie pasować do naszych oczekiwań. Zobacz, jak dobrze wybrać właściwe ubezpieczenie na życie.

Po pierwsze, dokładnie zapoznaj się z warunkami takiej umowy. I choć można się zżymać, że to przecież oczywiste, to zbyt często okazuje się, że Polacy nie czytają dokładnie dokumentów, które podpisują. Jest to błąd, który okazuje się brzemienny w skutkach nie tylko przy okazji zawierania umowy kredytowej, ale także w chwili, gdy kupujemy ubezpieczenie na życie. Jeśli nie przeczytamy umowy dokładnie, to umykają nam zapisy o tym, że w czasie obowiązywania polisy składka ubezpieczeniowa może znacznie wzrosnąć.

Wybór ubezpieczenia na życie
Źródło: metlife.pl

Warto również dowiedzieć się, czy istnieje możliwość rozszerzenia zakupionego przez nas pakietu o dodatkowe opcje. Często bywa tak, że szumnie reklamowany program ubezpieczeniowy tak naprawdę w ogóle nie przystaje do naszych potrzeb. Sprawdźmy również, jak wygląda kwestia wypłaty odszkodowań. Niejasne zapisy w umowie mogą doprowadzić do tego, że w sytuacji, gdy potrzebna nam będzie gotówka z polisy, to nie dostaniemy tej wypłaty. Zapisy w umowach bywają tak pokrętnie skonstruowane, że czasami od chwili zgłoszenia się po wypłatę polisy, aż po rzeczywiste jej otrzymanie, możemy czekać miesiącami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.