Zostań programistą!

Popyt na usługi IT przekracza w tej chwili chyba wszystkie normy i oczekiwania, a osoby posiadające umiejetność programowania mogą teraz zarobić krocie. Szeroka dostępność Internetu oraz ilość materiałów do nauki języków programowania sprawiają, że dziś niemal każdy może zostać programistą! Zastanawiasz się, jak to możliwe?

programowanie
źródło: http://m.natemat.pl/

Znajomość choćby jednej techniki programowania (czyli jednego z języków lub środowisk) sprawia, że nasze szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy są znacznie większe. Co ciekawe, nie trzeba wcale kończyć studiów kierunkowych aby móc wystartować w tej branzy. Wielu programistów wcale nie jest z wykształcenia informatykami – często posiadają oni dyplom z dziedziny zupełnie nie powiązanej z programowaniem.

programista
źródło: http://www.eioba.pl

Jak to zrobić?

Uczyliście się kiedyś języków obcych? No właśnie – programowanie również jest swego rodzaju nauka języka – z tą różnicą, że tym razem uczysz się sposobu komunikacji z komputerem, a nie drugim człowiekiem. Tak jak w przypadku nauki angielskiego czy niemieckiego, przy nauce języków programowania liczy się praktyka. Staraj się jak najczęściej programować – mogą to być nawet zwyczajne aplikacje czy proste gry. Najważniejsze, by w jak najkrótszym tempie opanować “na pamięć” sporą ilość kodów czy komend. Tylko praktyka da nam możliwość opanowania umiejętności programowania do takiego stopnia, by rzeczywiście móc powiedzieć o sobie “Tak, umiem programować!”

Po co to wszystko?

Przede wszystkim, na rynku IT jest bardzo dużo pieniędzy do rozdysponowania. Koderzy czy programiści zarabiają krocie, przy okazji wykonując stosunkowo nieskomplikowaną pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.