rwe opinie

Zmiana sprzedawcy energii – jak to ugryźć?

Rachunki za energię potrafią w dosyć znaczny sposób obciążyć domowy budżet. Co zrobić, aby nieco zmniejszyć wydatki na prąd w Twoim gospodarstwie domowym, bez konieczności pójścia na jakiekolwiek kompromisy pod względem ilości zużywanego prądu?

Jak działa rynek energii?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że rynek energii w kraju nad Wisłą podzielony jest pomiędzy dwa podmioty:

  • operatorów systemu
  • sprzedawców prądu

Na czym polega ta różnica? Operatorzy systemu to po prostu firmy, których głównym zadaniem jest utrzymywanie w należytym stanie linii przesyłowych. Innymi słowy, te firmy dbają o to, by do naszych domów płynął prąd i odbywało sunset-afterglow-landscape-technology-energysię to bez jakichkolwiek zakłóceń. W razie awarii, to właśnie przedstawiciele operatora dokonują napraw. Oferty takiej firmy zmienić się nie da – w Twoim regionie owe usługi świadczy jedna firma (jest ich kilka w całym kraju).

Z kolei sprzedawca prądu to przedsiębiorstwo dbające o to, by prąd docierał do Twojego domu w założonej ilości – ich zadaniem jest dostarczanie samej energii, w cenie określonej w umowie.

Zmiana sprzedawcy – jak to zrobić?

Dobra wiadomość jest taka, że zmiana firmy dostarczającej energię nie różni się jakoś znacznie od procedur związanych choćby ze zmianą operatora telefonii komórkowej. Praktycznie wszystkie firmy działające na polskim rynku załatwiają formalności za klienta – jako użytkownik sieci energetycznej musisz zadbać jedynie o podpisanie wszelkiego rodzaju pełnomocnictw dla przedstawiciela firmy dostarczającej prąd.

rwe  opinieSam proces jest wyjątkowo prosty i zajmuje maksymalnie 30 dni. To właśnie w gestii nowego operatora leży każda czynność związana z obsługą umowy, w tym przekazanie informacji o zmianie do poprzedniego dostawcy.

 

Wybór oferty – która najlepsza?

Ogromna liczba sprzedawców energii działających na krajowym rynku sprawia, że podjęcie decyzji o wyborze oferty konkretnej firmy nie jest specjalnie łatwe. Wielu klientów chwali RWE – opinie na temat RWE jakie można znaleźć w Internecie są całkiem niezłe. Sprzedawca ten chwalony jest głównie za szeroki wybór taryf energetycznych, co znacznie ułatwia dobór idealnej propozycji.

Czy zmiana się opłaca? Odpowiednio skonstruowana oferta pozwoli na spore oszczędności – zwłaszcza, jeżeli znajdziesz taryfę energetyczną, która rzeczywiście odpowiada Twoim potrzebom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.