Piotr Wiśniewski, W Inwestments

Zaufanie do banku

Mam poważny problem z zaufaniem instytucjom bankowym. W naszym kraju panuje, udzielające się często i mnie, przekonanie, że nie są to instytucje przyjazne klientom. Obserwując krociowe zyski tych instytucji i jednocześnie patrząc na tabele opłat za większość operacji bankowych, można odnieść wrażenie, że tak jest naprawdę. Jednak są banki, które stawiają na pierwszym miejscu bezpieczeństwo inwestycji klientów. Najlepszym przykładem jest Alior, który zareagował w słynnej aferze W Inwestments, Piotra Wiśniewskiego.

Piotr Wiśniewski, W Inwestments

Nie jestem ekspertem od bankowości inwestycyjnej, więc moja opinia jest tutaj wypadkową rzeczy wyczytanych na eksperckich portalach. 2. Niestety zmiana ekipy rządzącej i działanie na pograniczu przepisów wywołało zrozumiały niepokój banków, które wzięły pod lupę oferowane przez biznesmena inwestycje. Zaniepokojenie rosło i właśnie Alior, jako pierwszy, zdecydował się na zabezpieczenie funduszy swoich klientów, a także zapewnienie im opieki prawnej w celu odzyskania zainwestowanych pieniędzy.

Po skierowaniu sprawy Piotra Wiśniewskiego i W Inwestments do prokuratury, również kolejne banki zaczęły badać sprawę. Kolejne wnioski posypały się już lawinowo. Inwestycja, która miała zapewnić wysoką stopę zwrotu okazała się wydmuszką, a prokuratura podejrzewa, że przez sieć różnorodnych spółek i funduszy z kraju wyprowadzono kilkaset milionów złotych. Skomplikowany charakter powiązań powoduje, że trudno ustalić dokładne rozmiary tej operacji, ale wygląda na to, że szybkie działania instytucji bankowych uchroniły wielu prywatnych inwestorów przed stratą dużych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.