Zadbaj o komfort swojej skóry

Czasy, gdy o wygląd i urodę  dbały tylko kobiety przeszły już na szczęście do historii, zaś mężczyzna stosujący kosmetyki nie jest już żadnym dziwolągiem, lecz zadbanym, atrakcyjnym  facetem…

źródło: https://pl.oriflame.com/beautyedit/health-beauty/skincare-essentials-for-men

Męska skóra też wymaga pielęgnacji

Golenie, sucha woda, mydła wysuszające skórę, słońce, wiatr, czas – wszystkie te czynniki źle wpływają na skórę. Warto więc zadbać o jej prawidłową pielęgnację jak najwcześniej, aby jak najdłużej cieszyła się witalnością, zdrowiem i męskim urokiem. Nie wystarczy więc do jej pielęgnacji mydło, woda, pianka do golenia i balsam po goleniu. Potrzeba jej zdecydowanie więcej troski…

źródło: https://pl.oriflame.com/beautyedit/health-beauty/why-he-needs-a-skin-care-routine-too

Oczyszczanie skóry

To, że mężczyźni nie robią makijażu, nie zwalnia ich wcale z oczyszczania skóry! W ciągu dnia i nocy gromadzą się na skórze: sebum, zrogowaciały naskórek, zanieczyszczenia, pot itp. A jeśli weźmiemy pod uwagę, że męska skóra produkuje więcej sebum niż kobieca, zauważymy, ze oczyszczanie staje się niezbędne i to dwa razy w ciągu dnia. Nie nadaje się do tego jednak zwykłe mydło. Najczęściej zawiera ono substancje drażniące i wysuszające skórę. Lepiej używać żelu lub pianki do mycia twarzy.

Tonizowanie

Skórę chroni tzw. płaszcz lipidowy, który m.in. zabezpiecza ją przed zanieczyszczeniami, wysuszeniem i bakteriami. Jednak podczas mycia ten naturalny filtr ochronny ulega zniszczeniu i należy go odbudować. w tym celu trzeba tonizować skórę (przecierać tonikiem), przywracając jej tym samym właściwe pH. Dodatkowo tonik uzupełnia oczyszczanie i odświeża skórę.

Nawilżanie

Nawilżać także trzeba każdy rodzaj skóry. Mitem jest, że np. skóra tłusta czy mieszana nie potrzebuje nawilżania. Męska skóra jest grubsza, twardsza i bardziej szorstka, a także bardziej podatna na zapalenia. Jej prawidłowe nawilżanie spowoduje nie tylko lepszy wygląd, ale też np. ułatwi golenie. Warto więc stosować kremy na dzień i na noc. Pierwszy z nich – nawilży skórę i ochroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi (warto więc, by był z filtrem UV), drugi – odżywi i wspomoże naturalny proces regeneracji.

Skóra wokół oczu

Obwódki, cienie, opuchnięcia czy w końcu zmarszczki są często oznaką stresującego, zbyt szybkiego trybu życia, braku snu, spędzonych przed komputerem zbyt wielu godzin itp. Dlatego własnie skóra wokół oczu wymaga szczególnej pielęgnacji i troski. Potrzebuje kremu zawierającego specjalne składniki.

Właściwe golenie

Doskonała technika golenia pozwoli zaoszczędzić sobie nie tylko skaleczeń, ale tez innych podrażnień czy choćby wrastających włosków. Oto kilka wskazówek:

  • zacznij od zwilżenia skóry, by ją zmiękczyć i otworzyć pory skórne;
  • używaj łagodnej pianki do golenia, która zmniejszy tarcie;
  • prowadź maszynkę w kierunku, w którym rosną włoski;
  • po każdym pociągnięciu opłukuj maszynkę;
  • na zakończenie zastosuj balsam po goleniu i krem nawilżający.
źródło:https://pl.oriflame.com/beautyedit/health-beauty/skincare-essentials-for-men

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.