Wysoki rachunek za prąd? To nie problem!

Masz już dosyć wysokich rachunków za energię elektryczną? Cóż, postęp technologiczny robi swoje, a z każdym dniem coraz więcej urządzeń konsumujących mnóstwo prądu pojawia się w naszych domach. Co zrobić, by nie płacić aż tyle za zużycie energii?

Drogi prąd dotyka wszystkich. Na szczęście, od niedawna polski rynek energii został uwolniony, co oznacza, że każdy odbiorca może samemu zadecydować o wyborze sprzedawcy energii. Aby zrobić to z głową, warto zastanowić się, z czego składa się rachunek za prąd. Otóż wbrew temu, co uważa większość osób, ostateczna kwota, jaką musimy zapłacić nie odzwierciedla tylko i wyłącznie rzeczywistego zużycia prądu, ale zawiera także swoisty abonament, jaki zapłacić musimy firmie zajmującej się konserwacją sieci energetycznej. O co tu chodzi? Pamiętajmy o tym, że sieci energetyczne należą w całej Polsce do jednej firmy, a my, jako odbiorcy prądu, niejako dzierżawimy je od niej. W ramach tejże dzierżawy musimy płacić stały abonament, dzięki któremu otrzymamy, na przykład, pomoc techniczną w przypadku jakichkolwiek awarii sieci.

Zmiana dostawcy=oszczędność pieniędzy

Jeśli chcesz zmniejszyć swoje wydatki na prąd, wystarczy jedynie zmienić dostawcę. To bardzo prosta procedura, ale trzeba robić to z głową.

Przede wszystkim, warto określić, kiedy zużywamy najwięcej prądu. Pamiętajmy, bowiem, że cena prądu nie jest stała przez całą dobę, ale zależy od taryfy, na podstawie której podpisaliśmy umowę. Innymi słowy, jeden kilowat prądu może kosztować znacznie mniej w południe niż o północy. Następnie, gdy już wiemy, kiedy zużywa się najwięcej prądu w naszym domu, warto poszukać odpowiadającego nam planu taryfowego, co pozwoli na uzyskanie znacznych oszczędności. Pamiętajmy, jednak, że nie zawsze musi być konieczna zmiana dostawcy. Konkurencja na rynku energii sprawia, że dostawcy walczą między sobą o każdą złotówkę, a co za tym idzie, będą mogli zaoferować obecnym klientom rozsądne stawki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.