Flota Skoda

Jak wybrać auto do floty?

Wybór aut do firmowej floty to nie lada wyzwanie, ponieważ często okazuje się, że ich eksploatacja jest jednym z największych kosztów jakie musi ponieść firma. Choć wielu menadżerów flot aut służbowych ma swoje preferencje jeśli chodzi o wybór konkretnej marki, to przy okazji zakupu kolejnej partii aut, warto przemyśleć sprawę ponownie.

Idealna flota samochodowa powinna, w miarę możliwości, składać się z modeli tej samej marki. Nie tylko ułatwia to serwisowanie i ewentualne naprawy (na przykład blacharskie), ale również umożliwia nam uzyskanie całkiem atrakcyjnych rabatów przy zakupie kolejnych aut. Tylko jaki samochód wybrać? Na co zwracać uwagę?

1. Spalanie

Nie od dziś wiadomo, że auta służbowe przejeżdżają ogromne ilości kilometrów każdego miesiąca. Dodatkowo, mało który kierowca za “kółkiem” firmowego auta martwi się o jego zużycie benzyny lub oleju napędowego. Ze perspektywy zarządzającego flotą jest to trudna sytuacja, gdyż trudno jest przecież rozliczać pracowników za zbyt wysokie spalanie aut. Możemy, co prawda, wysłać firmowych kierowców na kurs oszczędnej jazdy, ale jeśli auto samo z siebie zużywa spore ilości paliwa, to nawet oszczędne obchodzenie się z pedałem gazu na niewiele się zda. Jaki z tego morał? Wybierajmy auta, które zużywają możliwie mało paliwa. Tego rodzaju informacje możemy przecież bez problemu sprawdzić w tabelkach z danymi technicznymi poszczególnych aut.

2. Koszty serwisu

Choć fabrycznie nowe auta raczej nie powinny się psuć, to aby zapewnić ich bezawaryjne działanie, musimy zadbać o regularne serwisowanie. Niektóre marki stosują horrendalnie wysokie stawki za prace przy samochodzie. Pod tym kątem bardzo pozytywnie wyróżnia się oferta pod nazwą Skoda Flota. Oferowany przez czeskiego producenta program pozwala na optymalizację kosztów obsługi floty aut, dzięki czemu nie będzie to już zbyt wielkim obciążeniem dla firmy.

Flota Skoda
Źródło: skoda-auto.pl

 

 Flota samochodowa Skody – zobacz: http://www.skoda-flota.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.