Wybierasz się za granicę?

W czasach, gdy niemal wszystkie granice są otwarte i aby podróżować coraz rzadziej potrzebny jest paszport., wielu osobom może się zdarzyć zapomnienie o tym, że podróż poza granice własnego kraju oznacza szereg obowiązków. Jednym z nich jest zakup waluty używanej w kraju do którego właśnie się wybieramy. Niestety, polska waluta nie należy do specjalnie silnych, więc zakup obcej waluty zawsze jest sporym wydatkiem.

Jak to działa?

Wybierając się do kantoru zastanawialiście się pewnie wielokrotnie, na jakiej zasadzie obliczane są kursy walut. Na początek, kilka terminów technicznych. Przede wszystkim, spread czyli różnica pomiędzy ceną zakupu i sprzedaży. Innymi słowy, jest to po prostu zarobek kantoru. A od czego konkretnie zależą kursy walut? Cóż, wartość danej waluty zależy, między innymi od tych czynników:

  • popyt na walutę
  • podaż waluty na rynku
  • stan gospodarki danego kraju

Troszkę zagmatwane, lecz niejako tłumaczy to wysokie ceny dolara i popyt na tę walutę. Stany Zjednoczone są największą gospodarką świata, a więc dolar pojawia się w światowych transakcjach niemal nieustannie.

Tańsza waluta

Zastanawiasz się, gdzie możesz kupić walutę nieco taniej? Odpowiedź jest prosta – w Internecie! Skoro dziś kupujemy w Sieci niemalże wszystko, od bułek na śniadanie, przez leki na wątrobę, aż po opony letnie, to dlaczego mielibyśmy nie kupować walut? Pamiętajcie o tym, że właściciele kantorów stacjonarnych zawsze stosują drakońskie marże – ostatecznie, stąd wynika ich zarobek! Nie dajcie się zatem zwieść wysokim cenom w kantorze za rogiem. Zamiast tego, warto sprawdzić kursy walut w Sieci, bo pozwoli nam to na naprawdę znaczne oszczędności przy zakupie większych partii waluty.

kursy walut

Czy to bezpieczne? Jak najbardziej – wszystkie transakcje przeprowadzane są w trybie bezpiecznym, więc nie ma ryzyka pojawienia się wirusów czy złośliwego oprogramowania. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.