pilarki

Wybieramy pilarkę

Wielu osobom pilarki kojarzą się głównie z kiepskimi amerykańskimi horrorami, gdzie często stają się orężem używanym przez mających problemy z psychiką bohaterów. Lepiej jednak zapomnieć o takich konotacjach, ponieważ przeznaczenie pilarki jest zgoła inne. Wbrew pozorom, może ona przydać się również w domu z ogrodem!

 

Jakie zasilanie?

pilarka
http://www.zielonyogrodek.pl/images/media2/22879pilarka_spalinowa_cs_410_elite.jpg

Na początek, warto podkreślić że pilarki spalinowe dzielą się na dwa rodzaje pod względem zasilania – elektryczne oraz spalinowe. Odpowiedź na to, jaki rodzaj zasilania będzie lepszy dla naszego użytkowania zależy co najmniej od kilku czynników. Polecamy porównanie poniżej.

Zasilanie elektryczne

Jedną z niezaprzeczalnych zalet elektrycznych pilarek jest praktycznie bezgłośna praca. Porównajcie pracę silnika elektrycznego z zasilaniem benzynowym – ta ostatnia pilarka ciągle emituje mnóstwo hałasu, trzęsie się, a na dodatek produkuje całe mnóstwo spalin. Ktoś może jednocześnie zauważyć, że taka pilarka w porównaniu z benzynową może mieć dosyć krótki zasięg – de facto, musi ona praktycznie cały czas być podłączona do źródla energii. I na to jest rozwiązanie – na rynku dostępne są specjalne pilarki akumulatorowe, które pozwalają na pozbycie się tego problemu. Mają one jednak jedną, sporą wadę, a mianowicie fakt, że są po prostu bardzo ciężkie. Akumulator waży naprawdę dużo!

Pilarki spalinowe?

pilarki
http://www.zielonyogrodek.pl/images/media2/30360Pilarka.jpg

Przyjrzyjmy się teraz zaletom pilarek zasilanych paliwem tradycyjnym. Przede wszystkim, pomimo tego, że mogą one emitować mnóstwo hałasu i spalin, ich eksploatacja może być znacznie wygodniejsza. Ich ogromną zaletą jest spory zasięg, co szczególnie sprawdzi się w przypadku większych powierzchni które przyjdzie nam kosić. A jeśli nawet skończy się paliwo, dolanie benzyny zajmuje najwyżej kilka chwil, po których pilarka jest znów gotowa do wydajnej pracy! A, właśnie – wydajność. Pod tym względem, urządzenia spalinowe są znacznie lepsze niż elektryczne.

Więcej pilarek znajdziesz tutaj http://www.mcculloch.com/pl/products/chainsaws/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.