wpadka volvo

Wpadka Volvo – czy Szwedzi robią dobre auta?

Los nie jest w ostatnim czasie specjalnie przychylny dla producentów samochodów. Co i rusz usłyszeć można o kolejnych wpadkach firm motoryzacyjnych, które z jakiegoś powodu zaliczają jakościowe gafy.

Jednym z pierwszych skandali tego rodzaju była głośna wpadka Volvo, która miała miejsce kilka lat temu. Szwedzki producent, znany na całym świecie z tworzenia maksymalnie bezpiecznych samochodów, nagle w spektakularny sposób zaprzepaścił całe to wieloletnie dziedzictwo. O co chodziło?

Wpadka Volvo – zobacz

 

O co właściwie tutaj chodzi? Stłuczka miała miejsce podczas zamkniętego pokazu dla dziennikarzy, podczas którego Szwedzi zaprezentować mieli system awaryjnego hamowania. Niestety, czujniki nie zadziałały i auto uderzyło w tył ciężarówki.

Konsekwencje dla Volvo

Jak widać na powyższym filmie, wypadek wcale nie był jakoś przesadnie tragiczny w skutkach – ot, trochę pogiętej blachy! W realnym świecie, takie auto wystarczyłoby po prostu poddać drobnej naprawie. Niestety, cios wizerunkowy dla marki był ogromny – Szwedzi długo nie mogli pozbierać się po tym wydarzeniu – pomimo tego, że systemy odpowiedzialne za bezpieczeństwo zostały naprawione!

Czy Volvo jest bezpieczne?

Od niefortunnego pokazu minęło już 7 lat, a po drogach jeżdżą miliony Volvo wyposażonych w ten właśnie system. Co więcej, jakoś nie słyszy się, by samochody szwedzkiego producenta powodowały jakoś znacznie więcej wypadków niż propozycje konkurencji, zatem można śmiało uznać, że Volvo jest rzeczywiście w pełni bezpieczne!

wpadka volvoOsoby nieco bardziej interesujące się motoryzacją pamiętają, zapewne, wpadkę jednego z japońskich producentów, która polegała na tym, że pedał gazu blokował się w maksymalnej pozycji, powodując naprawdę niebezpieczne sytuacje na drodze, z wypadkami śmiertelnymi włącznie! Wpadka Volvo, choć spektakularna, nie może być do tego porównana – gdyby za kierownicą pomarańczowego S60 siedział człowiek, auto na 99% i tak by wyhamowało! Co więcej, konsekwencje poza rozbitym przodem auta nie byłyby w żaden sposób dotkliwe – obrażenia poniesione wskutek takiego wypadku są minimalne!

Czy zatem samochody Volvo można uznać za pojazdy bezpieczne? Jak najbardziej! Szwedzi ciągle tworzą auta, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i stale wprowadzają kolejne innowacje.

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj http://wpadka-volvo.com.pl/

 

źródła zdjęć: volvocars.com;

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.