Czy warto zostać kierowcą zawodowym?

Pytanie zadane w tytule być może brzmi nieco naiwnie, szczególnie w świetle ostatnich zmian w przepisach w krajach Unii Europejskiej, które maja położyć kres branży transportowej. nie od dziś wiadomo, że Polska transportem stoi i w tej branży można całkiem sporo zarobić. A jak jest naprawdę?

źródło: http://etransport.pl

Wielu mężczyzn już od dzieciństwa marzy o tym, by zasiąść za kierownicą wielkiego samochodu. Jest to dane niewielu lecz liczni starają się zrealizować to marzenie. Ale czy naprawdę warto? Oto kilka plusów tego zawodu.

  1. Robisz to co kochasz. Co prawda widok zmęczonych kierowców po wielu godzinach jazdy nie należy do zbyt przyjemnych, to jednak nie da się ukryć, że prowadzenie samochodu może przynieść sporą frajdę. Jeśli kochasz jeździć, kariera kierowcy ciężąrówki może być całkiem ciekawym ponmysłem na życie. Sproo jest przecież osób, które kochają jeździć i wcale nie traktują tego jak jakiś przykry obowiązek.
  2. Możesz nieźle zarobić. Stawki w transporcie, w porównaniu z innymi branżami, potrafią być naprawdę niezłe. Co ważne, nikt tutaj nie zwraca uwagi na Twoje wykształcenie – wystarczy, że potrafisz jeździć ciężarówką.

Hmm, dwa plusy. Czy trochę nie za mało? A co z wadami takiej ścieżki kariery?

źródło: http://www.image-share.com

1. NUDA. Co by ni mówić, nawet kierowcy kochający swoją pracę twierdzą, że w pewnym momencie może ona stać się śmiertelnie nudna. Drogi w każdej części Europy wyglądają praktycznie tak samo, więc nie masz co liczyć na to, że jeżdżąc za kierownicą ciężarówki zwiedzisz jakoś nadmiernie świat.

  1. Odległość od domu. Dopóki jesteś sam, nie jest to problemem, lecz gdy spróbujesz założyć rodzinę, to może zacząć CI to doskwierać. Z dnia na dzień szef może Cię wysłać na drugi koniec Europy z towarem, a święta czy weekendy z dala od rodziny to praktycznie codzienność.
  2. Niezdrowy tryb życia. Jedzenie na stacjach benzynowych, wielogodzinne siedzenie, obciążony wzrok i kręgosłup..Co by nie mówić, nie są to specjalnie zdrowe warunki pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.