montaż LPG

Czy warto zamontować LPG w aucie?

Choć ceny paliw w ostatnim czasie nieco spadły, wciąż pozostają na poziomie zbyt wysokim dla przeciętnie zarabiającego Polaka. Konieczność tankowania samochodu za kwoty rzędu 250 PLN – 300 PLN potrafi być naprawdę uciążliwa dla budżetu przeciętnej polskiej rodziny. Jednym z najpopularniejszych sposobów na zmniejszenie wydatków na eksploatację auta jest montaż LPG.

Czy warto zdecydować się na taką operację? Przez lata, gaz LPG obrósł wieloma, bardzo szkodliwymi, mitami. Wielu Polaków twierdzi, że tankowanie LPG w krótkim czasie może zniszczyć silnik, a jazda samochodem z zamontowaną instalacją przypomina nieco przemieszczanie się z bombą z opóźnionym zapłonem w bagażniku. Powstaje, jednak, pytanie – dlaczego Polacy nadal tak chętnie montują gaz do swoich aut? Co więcej, dlaczego salony sprzedaży niektórych producentów montują LPG do fabrycznie nowych aut?

Cofnijmy się na chwilę do początku lat 90, kiedy to na drogach królowały głównie wyroby z PRL i innych krajów tak zwanego obozu socjalistycznego. Co by nie mówić o tych autach, nie należały one do specjalnie nowoczesnych, a co za tym idzie, spalały ogromne ilości paliwa. Dodatkowo, w latach 90 benzyna znacznie podrożała, co spowodowało, że Polacy zaczęli masowo przechodzić na gaz. Jak wszyscy wiemy, Polak potrafi, co zaowocowało pojawieniem się w niemal każdej miejscowości zakładu montującego LPG. Niestety, mimo dobrych chęci, monterom często brakowało wiedzy na ten temat, co sprawiało, że zamontowane instalacje nie były najwyższej jakości. W konsekwencji, nietrudno było o poważną awarię jednostki napędowej.

Dzisiejsze instalacje LPG to już, mówiąc kolokwialnie, zupełnie inna bajka. W 21 wieku kierowca ma do wyboru co najmniej kilka markowych instalacji, a znane na całym świecie firmy mają w Polsce swoje przedstawicielstwa. Dzięki temu nie musimy martwić się o profesjonalizm montażu w naszym aucie. A cena LPG nadal pozostaje dwa razy niższa, od ceny litra benzyny. Taka inwestycja zwróci się nam bardzo szybko!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.