Czy warto jeszcze kupić diesla?

Zadane w tytule pytanie przypomina nieco dyskusję o wyższości jednych świąt nad drugimi, ale dla wielu kierowców jest to spory dylemat.

O ile przez lata wybór był bardzo prosty (diesle wybierało 90% kierowców), o tyle w ostatnim czasie sprawa nieco się skomplikowała. Coraz więcej kierowców rezygnuje z popularnych niegdyś „klekotów”, a szybka sprzedaż samochodu wyposażonego w taką formę zasilania w dzisiejszych czasach graniczy z cudem. Co się stało, że Polacy (albo raczej ogólnie cała Europa) nagle odwrócili się od diesli? Czy w ogóle jeszcze warto kupić auto wyposażone w taką formę zasilania?

Cóż, poziom skomplikowania tych jednostek sprawił, że ich utrzymanie staje się coraz droższe. Dodatkowo, jednostki benzynowe również stają się coraz bardziej wydajne i oszczędne, a przy tym wciąż nieco tańsze w eksploatacji (szczególnie, gdy chodzi o koszty napraw).  Niestety, to nie jedyna wada samochodów wyposażonych w silnik o zapłonie samoczynnym – więcej na temat problemów aut z silnikami wysokoprężnymi przeczytacie poniżej.

  1. Skomplikowana budowa – wyższe koszty napraw4
  2. Cena litra ON – coraz wyższa!5
  3. Planowane wprowadzenie stref ekologicznych6
  4. Diesel wolniej się nagrzewa6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.