warsztaty fotograficzne

Warsztaty fotograficzne

Naprawdę przymierzam się do zakupu aparatu, żeby móc robić zdjęcia podczas moich górskich wypraw. Jednak zanim nabędę aparat, to koniecznie chcę wybrać się na warsztaty fotograficzne. Niestety nie mam jeszcze dobrych umiejętności, a wbrew temu co usiłują wmówić nam wszelkiej maści coachowie, talent to jedynie drobny element układanki. Żeby robić dobre zdjęcia trzeba przede wszystkim długiej pracy. Należy poznać wszelkie techniki i zrozumieć co czyni fotografie wyjątkowymi. Oczywiście nowoczesne aparaty potrafią pomóc w robieniu świetnych zdjęć, ale dopiero profesjonalista może wyzwolić tkwiąca w nich moc.

warsztaty fotograficzne

 

Dlatego właśnie chcę się zapisać na warsztaty fotograficzne. Naprawdę chciałbym umieć zrobić zdjęcie, które nie tylko uwieczni w prosty sposób widok, jakie roztacza się przed moimi oczami w górach, ale które będzie nadawało się do pokazania w szerszym gronie. A tu już potrzeba umiejętności kadrowania, odpowiedniego ustawienia wszystkich parametrów aparatu itp. Robienie zdjęcie w trybie automatycznym jest fajne, jeśli chcemy szybko strzelić fotkę z rodziną podczas wyjazdu rodzinnego, ale nie sprawdzą się, gdy w grę wchodzi coś więcej.

Wybierając się na warsztaty fotograficzne oczekuję, że dzięki pomocy profesjonalistów uda mi się opanować niezbędne umiejętności, aby robić poprawne zdjęcia. Zdaję sobie sprawę, że będzie to dopiero początek drogi, bo później czeka mnie długie szlifowanie umiejętności. Chciałbym z czasem móc od pierwszego wejrzenia widzie dobre kadry i umiejętnie stosować techniki fotograficzne. Do robienia profesjonalnych zdjęć droga jest daleka, ale warto się wysilić, bo efekty zostają na całe lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.