obiektyw aparatu

Warsztaty fotograficzne – czy warto?

Kochasz fotografię? Nie masz pojęcia jak trzymać aparat ale marzysz o tym, żeby dorównać fotografom National Geographic? Lub, tak po prostu, chcesz utrwalać najpiękniejsze chwile w życiu i chcesz to robić dobrze? A może po prostu jesteś blogerem, kochasz Instagram i chcesz, żeby perfekcyjne foty były Twoim znakiem rozpoznawczym?

aparat fotograficzny
źródło: https://www.tes.com/

W takim razie, porozmawiajmy o kursach oraz warsztatach fotograficznych i czy inwestycja w tego typu szkolenia ma w ogóle sens.

To nie takie proste

Większości z nas wydaje się, że umiemy robić zdjęcia – współczesne aparaty nie wymagają wielkiej wiedzy. Wystarczy nacisnąć jeden (no góra dwa, trzy przyciski) i już – lepiej lub gorzej częściej jednak – gorzej) skadrowana fotka już jest. A jednak – najczęściej powstają foty nieudane, źle skadrowane, nie doświetlone lub wręcz przeciwnie prześwietlone – bo podstawowa wiedza z zakresu jak patrzeć oraz jak ustawić aparat jest tutaj niezbędna. I tutaj zaczyna się rola licznych kursów, szkoleń oraz warsztatów fotograficznych.

wywoływanie zdjęć
źródło:http://agf.ue.wroc.pl

Ale po co?

Dobre warsztaty fotograficzne pozwolą nie tylko zapoznać się ze sprzętem fotograficznych, nauczyć obsługi lustrzanki czy też nauczą podstaw kompozycji i fachowych terminów, ale również pokażą jak wykorzystać daną wiedzę w praktyce. A dla tych, którzy są już zaznajomieni dość dobrze ze światem fotografii, znają swój sprzęt istnieją warsztaty tematyczne, które pozwolą na dogłębne poznanie tajników fotografii z zakresu pejzaży, martwej natury, fotografii kulinarnej, zwierząt, produktowej, portretów i wielu, wielu innych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.