Wakacje nad polskim morzem

Przez lata traktowane nieco z pogardą, polskie morze ponownie zdobywa popularność wśród rodzimych turystów. Dlaczego warto wybrać właśnie Bałtyk jako miejsce na wakacje? Co ma do zaoferowania polskie morze?

W czasach, gdy do większości krajów na świecie Polacy mogą jechać bez wizy, wakacje nad polskim morzem wydają się być mało atrakcyjną propozycją. Cóż zrobić – trawestując reklamę jednej z sieci handlowych, my Polacy tak już mamy, że „cudze chwalimy, a swego nie znamy”. A tak naprawdę, wyjazd nad Bałtyk może mieć znacznie więcej zalet niż na pierwszy rzut oka się nam wydaje.

Bliskość geograficzna

Niezależnie od tego w której części kraju mieszkasz, dojazd do nadbałtyckich miejscowości zajmie mniej czasu niż wyprawa do jakiegokolwiek innego miejsca na świecie. Zresztą, trzeba przyznać, że dojazd do miejscowości położonych nad polskim morzem jest w tej chwili znacznie prostszy niż jeszcze kilka lat temu – praktycznie z każdego zakątka kraju prowadzą nad Bałtyk doskonałej jakości autostrady i drogi szybkiego ruchu. Dzięki temu, wyprawa do Władysławowa czy Międzyzdrojów nie musi już zajmować całego dnia.

Pewność cen

Wyjeżdżając za granicę, często musimy dosłownie łapać się za kieszeń. Kurs polskiej waluty nadal pozostaje na tak niskim poziomie, że często chodzimy między sklepowymi półkami z kalkulatorem w ręku, ze strachem przeliczając wartości na metkach na złotówki. Jadąc nad polskie morze możemy za to swobodnie zaopatrywać się w tych samych sklepach, w których kupujemy będąc w domu. Niby na wakacjach nie warto oszczędzać, lecz z drugiej strony – po co przepłacać?

Ta sama zasada dotyczy zresztą cen w restauracjach czy kosztów noclegu. W Polsce są one niższe niż w porównywalnych kurortach zagranicą.

Ale żeby nie było tak pięknie…

Niestety, polskie morze potrafi negatywnie zaskoczyć pod względem pogody. Często urlopowicze skarżą się, że przez cały pobyt pada deszcz, a temperatura wynosi 13-15 stopni. Taki już urok Bałtyku.

Ogólnie rzecz biorąc, warto jednak wybrać polskie morze jako miejsce na urlop. Choćby po to, by docenić to, co mamy tu na miejscu. A przy okazji, wyjazd nad Bałtyk jest całkowicie bezpieczny, czego nie można niestety powiedzieć o kierunkach w rodzaju Tunezji czy Egiptu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.