Volvo XC90

Volvo XC90

Samochody Volvo marki zawsze budziły u mnie szybsze bicie serca. Było coś pięknego w ich klasycznej, stonowanej stylistyce, co przyciągało wzrok. Wielu śmiało się, że są pudełkowate i zachowawcze, ale miały swój urok. Jednak wraz z modelem Volvo XC90 wszystko się zmieniło. Choć jest to bryła typowa dla pojazdów typu SUV, to widać w niej zupełnie nowe podejście do projektowania. Drapieżność sylwetki podkreślają odpowiednio wyprofilowane reflektory, charakterystyczny grill i ostro zakończone tylne światła. Tego auta nie da się pomylić z żadnym innym. Czuć w nim moc i piękno.

Volvo XC90

Volvo XC90 jest oczywiście autem bezpiecznym. Szwedzka marka słynie z tego, że przywiązuje olbrzymią wagę do zapewnienia pasażerom bezpieczeństwa. Nowoczesne systemy są w stanie wykryć wtargnięcie na jezdnię nie tylko pieszych, ale i zwierząt. Auto bardzo skutecznie analizuje sytuację na drodze i potrafi zatrzymać się samo, jeśli kierowca zagapi się i nie zareaguje w porę na wydarzenia przed maską. Oczywiście w samochodzie znajdują się wszystkie możliwe poduszki powietrzne i inne systemy ratunkowe, które powodują, że praktycznie z każdej sytuacji wyjdziemy bez szwanku.

Do tego szwedzka marka postanowił zawalczyć o klientów z klasy premium. Wykończenie wnętrz Volvo XC90 to naprawdę pierwsza klasa. Drewno, aluminium, kryształ, a wszystko pięknie dopasowane, w wielu niecodziennych wariantach kolorystycznych. W zasadzie każdy może dopasować samochód do swoich gustów. Cieszy fakt, że deskę rozdzielczą zbudowano wokół tabletu, który wielkością przypomina iPada. Nie wygląda on na doczepiony na siłę, jest integralną częścią auta. Sterowanie systemami jest wygodne i intuicyjne. Jeśli dodamy do tego fantastyczny system nagłośnienia, to można śmiało powiedzieć, że Volvo XC90 jest autem, z którego nie chce się wysiadać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.