oferty noclegów i apartamentów w Pradze

Urlop w Pradze?

Stolica Czech to prawdziwa perła na turystycznej mapie Europy. To miasto urzeka turystów z całego świata swoją architekturą, a także niesamowitą atmosferą która jest wynikiem tego, że Praga przez wieki była nieco na uboczu mocarstwa Austro-Węgier, ale próbując dorównać Wiedniowi, wytworzyła swój specyficzny klimat.

Czeska stolica to miasto pełne zabytków i jadąc do Pragi będziemy niemal na każdym kroku oczarowywani pięknymi widokami. Z tego powodu, centrum Pragi zdecydowanie warto zwiedzać na piechotę, bo dzięki temu będziemy mieli możliwość zobaczenia z bliska każdy z nich. Na początek warto zobaczyć panoramę całego miasta z góry Petrin. Jest to właściwie park o tej samej nazwie, a więc miejsce, w którym możemy naprawdę przyjemnie spędzić czas podziwiając wygląd miasta. Choć jeśli rzeczywiście chcecie zobaczyć czeską stolicę w pełnej krasie, koniecznie wybierzcie się na obejrzenie miasta z wysokości wieży telewizyjnej – widoki z tego poziomu zapierają dech w piersiach!

Jednym z najpopularniejszych wśród turystów miejsc w stolicy Czech jest most Karola. To słynny most, na którym ustanowiono figury świętych, a gdy tylko zapada zmrok, panuje tam naprawdę tajemnicza atmosfera. Tuż obok mostu możemy odwiedzić zamek zlokalizowany w dzielnicy Hradczany. Trzeba przyznać, że jest to miejsce naprawdę warte odwiedzenia – nie tylko dlatego, że jest naprawdę piękne pod względem architektonicznym, lecz również dlatego, że dla Czechów ma ono niebywałe znaczenie – porównywalne z krakowskim Wawelem.

Do Pragi na pewno warto się wybrać, choćby dlatego że ta perełka architektury jest bardzo blisko Polski. Z porozumiewaniem się nie ma problemu, ponieważ wszyscy znają tam angielski, a w razie potrzeby, dogadamy się też po polsku. Dodatkowo, cieszą tanie oferty noclegów i apartamentów w Pradze, dzięki czemu urlop w tym mieście nie pochłonie znacznych sum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.