telewizory

Telewizory – poradnik kupującego

Chcesz kupić telewizor, ale nie możesz się zdecydować na konkretny model? Podpowiemy Ci, jak to zrobić – bez zbędnego przepłacania za tysiące funkcji, których i tak nie użyjesz!

Oferta telewizorów jest w tej chwili tak ogromna, że znalezienie jednego, naprawdę dobrego potrafi zająć sporo czasu. Ogromny wybór technologii oraz modeli sprawia, że nawet osoby, które interesują się tą dziedziną technologii maja nie lada zagwozdkę przy wyprawie do sklepu. Poniżej krótki opis różnych technologii, który być może pomoże Ci przy znalezieniu urządzenia najlepiej spełniającego Twoje potrzeby!

telewizoryPodstawowe pytanie brzmi: plazmowy czy LCD? A może 4K? A może OLED lub Super UHD? Wybór jest ogromny. Cóż, choć ta pierwsza technologia powoli odchodzi do lamusa, to wciąż telewizory plazmowe mogą być całkiem niezłym wyborem dla osób, którym zależy na uzyskaniu maksymalnie głębokiej czerni, bez jakichkolwiek plam. Tak naprawdę wyłącznie telewizory plazmowe są wolne od tego zjawiska. Z drugiej strony, pod każdym innym względem telewizory LCD są zdecydowanie lepsze.

Ekran – jaka przekątna?

Kolejnym czynnikiem na który warto zwrócić uwagę jest przekątna ekranu. Generalnie, im większa przekątna, tym lepiej widoczne poszczególne elementy obrazu, a więc cały obraz staje się zdecydowanie bardziej realny. Z drugiej strony, duży ekran sprawia, że zdecydowanie łatwiej dostrzega się różnego rodzaju niedociągnięcia – czy to przy montażu filmu czy też nawet wady i zakłócenia, w rodzaju zacinającego się ruchu czy migotania obrazu.

Jaka przekątna ekranu będzie najlepsza? Jeszcze kilka lat temu doskonałe wrażenie robiły ekrany o przekątnej rzędu 32 cale – w tej chwili, wartości rzędu 55 cali powoli stają się standardem. Jeżeli zatem chcesz kupić telewizor, który sprawdzi się przez kilka najbliższych lat, warto zainwestować w sprzęt o jak najwyższych parametrach. Pozwoli Ci to zyskać pewność, że wybrane przez Ciebie urządzenie umożliwi doskonałą jakość obrazu nawet jeżeli na rynku pojawią się jeszcze lepsze technologie (co jest niemalże pewne, biorąc pod uwagę stały postęp technologii).

Przed wyborem telewizora zapoznaj się z poradnikiem o rozmiarach telewizorów.

źródła zdjęć: lg.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.