Jak taniej kupić opony?

http://www.vitay.pl/files/AutoSwiat/CmsFiles/image/opony%201.jpg

Konieczność zakupu kompletu opon potrafi jednorazowo być sporym obciążeniem dla budżetu normalnie zarabiającego polskiego kierowcy. Z racji tego, że zbliżają się właśnie chłodniejsze miesiące, na topie są opony zimowe, które kierowcy masowo nakładają na koła swoich aut. Powstaje jednak pytanie – co zrobić, by zakup opon na zimę nie był znacznym obciążeniem finansowym?

Używane vs nowe

Wielu Polaków zwraca się ku towarom używanym i to w niemal każdym aspekcie życia. Dotyczy to szczególnie motoryzacji, gdzie przeciętnie zakup dowolnego produktu potrafi być naprawdę sporym wydatkiem. Chętnie kupujemy samochody czy części do nich właśnie z drugiej ręki. Ale czy można zaufać oponom używanym? Cóż, niestety lecz prawda jest taka, że kupując ogumienie z drugiej ręki ryzykujemy, i to sporo. Nawet jeżeli opona jest wizualnie w dobrym stanie, to nigdy nie możemy mieć pewności, czy wcześniej nie była jakoś poważnie uszkodzona. A pamiętajmy o tym, że jakiekolwiek naprawy ingerujące w strukturę opony czynią ją niezdatną do dalszej eksploatacji. Słowem, Twoje bezpieczeństwo niewarte jest tych kilku złotych, które uda Ci się zaoszczędzić kupując używane opony.

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT6tDts-j3G8VuhUjadk96WUe2Hr7GlBZcECu4r7BuwaHvMhC-H3Q

Zamienniki opon
Ciekawym rozwiązaniem może za to być zakup opon w alternatywnym rozmiarze. Niemal każdy producent samochodów dopuszcza stosowanie ogumienia w innym, niż przewidziany fabrycznie rozmiarze. Im mniejsze opony, tym oczywiście niższa cena, więc warto sprawdzić, jakie zamienniki opon przewidziano dla naszego auta. Może się bowiem okazać, że nowe opony kupimy za o wiele niższą cenę!

Wybierając opony pamiętajcie o tym, że to ogumienie stanowi jedyny element, dzięki któremu Wasze auto ma w miarę dobry kontakt z podłożem. Opony to nawet coś więcej niż buty, które nosicie na nogach!

Chcesz wiedzieć więcej o oponach? Zajrzyj tutaj http://www.tirendo.pl/zamienniki-opon/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.