Szybka sprzedaż samochodu

Rynek samochodów z drugiej ręki w naszym kraju to środowisko naprawdę mocno specyficzne. Pełno jest ofert aut, które są tak tanie, że praktycznie można odnieść wrazenie że sprzedawcy pozbywają się ich za bezcen. Z racji faktu, iż Polacy wciąż są stosunkowo ubogim społeczeństwem, popularność takich ofert nie dziwi zupełnie.

Niestety, z perspektywy osoby, która chciałaby po prostu sprzedać swoje dotychczasowe auto, nie jest to specjalnie pozytywna sytuacja. Na rynku panuje znaczna nadwyżka popytu nad podażą, a samochody w “normalnych” cenach oczekują na nowego właściciela długimi miesiącami. Oto kilka trików, które pomogą Ci w szybkiej sprzedaży samochodu.

Źródło: s3.egospodarka.pl

Dobre zdjęcia

W dzisiejszym świecie niemal wszystko kupuje się “oczami”. Obecnie żyjemy w kulturze obrazkowej i znacznie bardziej przemawia do nas dobrze zrobione zdjęcie niż najpiękniejsze peany. To samo dotyczy sprzedaży samochodu – zadbaj, by zdjęcia go przedstawiające były rzeczywiście estetyczne. Nie mogą to być fotografie auta brudnego czy stojącego pod warsztatem. Warto włożyć nieco wysiłku i wybrać się w jakieś ładne miejsce lub nawet zamówić sesje zdjęciową u fotografa.

Gratisy

Brzmi to trochę dziwnie, lecz pamiętajmy że każdy z nas lubi dostawać prezenty, niezależnie od ich wartości. Tę prawdę warto zastosować również przy okazji sprzedaży dotychczas użytkowanego samochodu. Dodając do auta jakiś prezent, niezależnie od jego wartości, zyskujesz dodatkowy argument by je sprzedać. Takim darmowym podarunkiem może być na przykład nawigacja GPS czy zestaw audio. I nieważne, że takie rzeczy każdy kupujący może sobie we własnym zakresie nabyć – tu działa psychologia!

http://s3.egospodarka.pl/grafika2/kupno-samochodu/Polisa-OC-a-sprzedaz-auta-109520-900x900.jpg
Źródło: s3.egospodarka.pl

Znajomi

Warto poinformować rodzinę i znajomych o naszym planie dotyczącym sprzedaży auta. A nuż ktoś będzie poszukiwał takiego samochodu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.