Szwecja – atrakcje turystyczne

Położony po drugiej stronie Morza Bałtyckiego kraj większości naszych rodaków kojarzy się z miejscem na wyjazdy zarobkowe. Tymczasem, Szwecja ma naprawdę wiele atrakcji turystycznych do zaoferowania.

Ważnym argumentem przemawiającym za wyborem Szwecji jako miejsce na spędzenie weekendu czy kilku dni jest bliskość geograficzna. Tak naprawdę, dzieli nas tylko Morze Bałtyckie, którego pokonanie zajmie najwyżej kilka godzin (statkiem) lub jeszcze mniej (samolotem). Sama Szwecja jest natomiast krajem, w którym panują naprawdę spore odległości pomiędzy kolejnymi miastami, dlatego warto odpowiednio wcześniej przemyśleć kwestie logistyczne, tym bardziej, że ojczyzna Wikingów do najtańszych nie należy (szczególnie na polską kieszeń – siła lokalnej waluty).

Jednocześnie, dobra wiadomość jest taka, że zdecydowana większość miejsc atrakcyjnych turystycznie ulokowana jest w południowej części kraju, co w dużym stopniu ułatwia poruszanie się i pozwala na znaczne obniżenie kosztów pobytu. Przekonaj się, co warto zobaczyć w Szwecji – subiektywna lista atrakcji znajduje się poniżej.

  1. Sztokholm
  2. Göteborg
  3. Lund
  4. Kalmar

To oczywiście tylko niektóre propozycje atrakcji w kraju naszego północnego sąsiada.

źródła zdjęć: wikipedia.org; ub.lu.se; polkawszwecji.wordpress.com; sembo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.