Wyjazdy świąteczne

Świąteczne podróże

Zaczyna się czas świątecznych wyjazdów. Na trasę wyruszają tłumy spragnionych kontaktu z rodziną lub po prostu wypoczynku ludzi. Ulice miast pustoszeją, z kolei korkują się trasy przelotowe i wszelkie kurorty. Ludzie coraz częściej wyjeżdżają z miasta na Wielkanoc i nie ma w tym nic dziwnego. Kilka dni odpoczynku od codziennego zgiełku jest niezwykle ważne dla komfortu i zdrowia psychicznego. Niestety wielu podróżujących słabo planuje swoją podróż. Nie tylko pod kątem doboru trasy, ale i godziny wyjazdu. Do tego nastawiają się, że dojadą na konkretną godzinę i nie chcą przyjąć do wiadomość, że warunki drogowe mogą na to nie pozwolić. W efekcie pędzą na złamanie karku i często doprowadzają do tragedii.

Wyjazdy świąteczne

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez kierowców jest wyjazd na ostatnią chwilę, najczęściej po całym dniu w pracy, gdzie przed świętami nie brakowało stresów. W rezultacie siadają za kółko mocno zmęczeni, ze świadomością, że mają przed sobą kilka godzin jazdy. Do tego, na drogach panuje wtedy większy ruch, bo takich osób jest znacznie więcej. Korkują się wyjazdy, a jeśli pogoda nie dopisuje, to efekty są jeszcze gorsze. O wypadek w takich warunkach nietrudno.

A przecież wystarczyłoby pomyśleć i wyruszyć dzień wcześniej, albo dopiero następnego dnia rano. O ile pierwsze rozwiązanie nie zawsze jest możliwe ze względu na terminy urlopów, o tyle już wyjazd kolejnego dnia nie powinien być problemem. Jest wtedy czas, by spokojnie spakować bagaże, sprawdzić czy niczego się nie zapomniało, a potem wyruszyć, nawet wcześnie rano w drogę. Świeższy umysł i wypoczynek z pewnością przełożą się na bezpieczniejszą podróż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.