Stłuczka – i co dalej?

Stłuczka może zdarzyć się każdemu. Wystarczy chwila nieuwagi, gorsze warunki, samopoczucie, pośpiech itd. Najważniejsze jest oczywiście, by nikomu nic się nie stało, ale cóż… samochód, choć rzecz nabyta, swoją wartość ma. A i koszty naprawy są najczęściej niemałe… Zgłaszanie i likwidacja szkody z oc często kojarzy się nam z drogą przez mękę. A wcale nie musi tak być.

Coraz częściej ubezpieczyciele przystępują do systemu BLS, który pozwala na szybsze i wygodniejsze dla klientów załatwianie spraw związanych z likwidacją szkody powypadkowej.

BLS – co to takiego?

BLS, czyli bezpośrednia likwidacja szkody –  to opcja automatyczna, dołączona do pakietu oc u niektórych ubezpieczycieli i polega na tym, że w razie stłuczki nie musimy zajmować się kwestią samodzielnego dochodzenia szkody u ubezpieczyciela sprawcy. Jeśli my i sprawca mamy ubezpieczycieli w systemie  BLS, to nasz ubezpieczyciel wypłaca nam odszkodowanie, ponieważ sam zajmuje się całą sprawą. My tylko zgłaszamy zdarzenie. Oczywiście likwidacja szkody następuje z oc sprawcy.

Co trzeba wiedzieć o BLS?

Nie jest dodatkowo płatne, nie zmienia w żaden sposób warunków naszej umowy ubezpieczeniowej, nie wpływa na wysokość składek czy odszkodowania. Stanowi wygodną alternatywę dla dotychczasowej procedury, gdzie trzeba było ustalić:  kto jest ubezpieczycielem sprawcy, znaleźć do niego kontakt i zgłosić  u niego szkodę. Szczegółowe informacje na temat BLS można znaleźć tutaj.

W systemie BLS wystarczy kontakt z własnym ubezpieczycielem, który przejmuje cały proces na siebie. Nam pozostaje wykonać jeden telefon.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.