stłuczka co robić

Stłuczka co robić?

Samochodów na ulicach coraz więcej, nam wszystkim coraz bardziej wszędzie się spieszy, a drogi są w coraz gorszym stanie. Parafrazując znane powiedzenie – jak żyć? Cóż, jakoś to przetrwać musimy, gorzej, że w takiej sytuacji o stłuczkę nietrudno.

Zdarzyła się stłuczka – co robić?

Przede wszystkim – bez nerwów! Każdemu może się zdarzyć! Niezależnie od tego czy stłuczka zdarzyła się z Twojej stłuczka co robićwiny czy też może spowodował ją drugi kierowca, warto jak najprędzej pozbyć się jej skutków. Na początek, dokładnie obejrzyj swoje auto i spróbuj ocenić jak mocno zostało uszkodzone. Poza tym, upewnij się, czy Tobie, Twoim pasażerom, a także osobom w drugim aucie nic się nie stało.

Do stłuczki nie musisz wzywać żadnych służb porządkowych – o ile nikomu nic się nie stało. Warto przy tym pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dzięki czemu unikniesz ryzyka najechania na swój pojazd przez innych kierowców.

Co z wypłatą odszkodowania?

stłuczka co robićCiekawym rozwiązaniem może być usługa bezpośredniej likwidacji szkód, dzięki której wszelkie formalności związane ze stłuczką przestają być problemem! Jak to działa? Oto krótki opis.

  1. Twoje auto zostaje uszkodzone
  2. Dzwonisz do swojego ubezpieczyciela – jest w bazie bezpośredniej likwidacji szkód
  3. Firma przejmuje całość formalności związanych z wypłatą odszkodowania oraz pozostałymi czynnościami na siebie.

Dlaczego jest to wygodne? Cóż, o ile wcześniej musiałbyś zadbać o to, by samemu skontaktować się z firmą ubezpieczającą drugie auto, o tyle w tej chwili wszelkie formalności załatwiane są za Ciebie. Nie musisz już tracić cennego czasu na poszukiwanie numeru do ubezpieczyciela drugiego auta uczestniczącego w stłuczce, w której uszkodzony został Twój samochód! Tylko pomyśl jakie to wygodne! Koniec ze stresem, toną papierów do wypełnienia czy straconym czasem.

Warto pamiętać o tym, że bezpośrednia likwidacja szkód działa wyłącznie wtedy, gdy sama stłuczka zdarzyła się nie z naszej winy, a z powodu drugiego kierowcy.Ponadto, wypłata odszkodowania następuje od Twojego ubezpieczyciela,a  nie jak dotychczas, od ubezpieczyciela sprawcy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.