Jak sprawić by auto odpalało w zimie?

http://img.interia.pl/motoryzacja/nimg/2/v/Zima_twoje_auto_moze_5558365.jpg

Najchłodniejsze miesiące roku już tuż-tuż, lecz wielu z nas ciągle żyje wspomnieniami wakacji. Zdecydowana większość kierowców nie zdążyła nawet wymienić opon na zimowe, więc o prawdziwym przygotowaniu się do zimy nie ma nawet co mówić. I choć podobno ocieplenie klimatu stało się faktem, to mróz nadal daje się we znaki kierowcom i ich autom. Z roku na rok staje się coraz bardziej dokuczliwy.

Co zrobić, by zima nie zdołała zaskoczyć Ciebie i Twojego samochodu? Oto kilka wskazówek!

1. Odpowiednie paliwo. Ten akapit dotyczy głównie samochodów zasilanych silnikiem wysokoprężnym, ponieważ auta benzynowe są o wiele bardziej wytrzymałe na kaprysy pogody. Problem w tym, że w niskich temperaturach z letniego oleju napędowego wytrąca się parafina, która potrafi zatkać filtr paliwa, w rezultacie uniemożliwiając rozruch jednostki. Z tego powodu, zimą warto tankować jedynie na sprawdzonych stacjach, a w razie potrzeby dopłacić kilka groszy za paliwo arktyczne. Z tego samego powodu, warto zdecydować się na wymianę filtru paliwa przed zimą.

2. Zadbaj o świece. Ta porada dotyczy zarówno użytkowników benzyny, jak i diesla. Warto zadbać o świece zapłonowe lub żarowe (diesel), bowiem to te elementy odpowiedzialne są za przekazywanie iskry umożliwiającej uruchomienie silnika. Koszt zakupu świec jest raczej zdecydowanie niski (około kilkudziesięciu złotych za sztukę), zatem nie warto na tym oszczędzać, zwłaszcza że ryzykujemy całkowite unieruchomienie auta!

3.  Akumulator. Sprawna bateria to podstawa w każdym samochodzie. Niestety, ilość układów elektrycznych we współczesnych autach potrafi szybko rozładować nawet nowy akumulator. Zdecydowanie polecamy ładowanie akumulatora od czasu do czasu, ale w postaci przejechania kilku dodatkowych kilometrów. I jeszcze jedno – nie włączajmy od razu wszystkich odbiorników prądu tuż po wejściu do auta.

http://www.akumulator.pl/sites/default/files/styles/article_main/public/akumulator-dla-przezornych_1.jpg?itok=3QzGUCLy

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.