Sony Xperia XZ Premium

Smartfon premium

Muszę przyznać, że podoba mi się kierunek, w jakim zmierzają smartfony premium. Wyraźnie można dostrzec trend, aby różnicować urządzenia zarówno pod względem możliwości, jak i wyglądu. Wydaje się to dość trudne, w erze Androida, który niejako zmusza producentów do stosowania jednolitego wyglądu. Jednak są modele, które wyróżniają się, często idąc pod prąd trendów. Jednym z nich jest Sony Xperia XZ Premium. Pozostaje w klasycznej, eleganckiej stylistyce, która za nic ma sobie trend wyświetlania treści na brzegach telefonu czy wokół głośnika. Dzięki temu, urządzenie zyskuje charakterystyczny wygląda, a także biznesowy sznyt i elegancję. Sony Xperia XZ Dual Sim pozwala w łatwy sposób przeskakiwać między zastosowaniami domowymi, a służbowymi.

Sony Xperia XZ Premium

Xperia XZ Premium to telefon dla użytkowników oczekujących najwyższej jakości. Moją uwagę przykuł zwłaszcza aparat fotograficzny. Wyposażono go w możliwość rejestracji filmów w 960 klatkach na sekundę. Pozwala to na tworzenie niewiarygodnych wręcz filmów w zwolnionym tempie. Wiadomo, że taka ilość obrazów w wysokiej jakości wymaga odpowiedniego miejsca, ale o to również zadbano. Rozwijana od lat przez sony technologia stabilizacji i wyostrzania obrazu trafiła również do tego smartfona premium. Dzięki niej wszystkie filmy będą wyraźne i nawet bez zewnętrznego stabilizatora nie odczuje się tu efektu „operatorskiej ręki”.

Na kilka słów zasługuje też wyświetlacz, który pracuje w rozdzielczości 4K. Sony Xperia XZ Premium nie idzie tutaj na kompromisy. Wydaje się to niemożliwe, aby tak dużą rozdzielczość mógł oferować ekran smartfona premium. Tymczasem producent wykorzystał doświadczenia z projektowania telewizorów i przeprowadził rewolucję. Po raz kolejny wyznaczył rynkowe trendy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.