auto

Samochód też może mieć swoją czarną skrzynkę

Odkąd zacząłem codziennie używać samochodu do przemieszczania się dopadła mnie refleksja. Przejeżdżałem już obok setek kolizji, zdarzało mi się, że tylko dzięki szczęściu sam uniknąłem wypadku. Przy tak regularnym używaniu auta, jestem pewien, przyjdzie czas i na mnie. I choć staram się prowadzić rozsądnie i nie mam sobie nic do zarzucenia, pomyślałem, że warto by się zabezpieczyć, aby uniknąć nieprzyjemnych, stresowych sytuacji.

Twoje bezpieczeństwo

bezpieczeństwo
źródło: http://foter.com/

O swoje bezpieczeństwo postanowiłem zadbać decydując się na zakup, ostatnio coraz bardziej popularnego, wideorejestratora jazdy. Jest to kamera, którą montuje się wewnątrz samochodu, która ma za zadanie nagrywać to, co dzieje się na drodze. Jestem pewien, że nie raz będziecie sobie dziękować, że udało Wam się nagrać na drodze jakieś niespodziewane wydarzenie, ponieważ niejednokrotnie zapis z takiego urządzenia to nasz jedyny świadek. Urządzenie może i nie byłoby nam potrzebne, gdybyśmy znajdowali się zawsze na ruchliwych skrzyżowaniach. Nie można jednak liczyć na miejski monitoring, kiedy przemieszczamy się po wioskach. Zdarzają się niestety sytuacje, gdzie kierowcy, mimo tego, że ewidentnie wina leży po ich stronie, kłócą się, że to na pewno nie przez nich doszło do kolizji. Chyba nikt, nie lubi się z takimi użerać, więc warto zainwestować w kamerę, aby oszczędzić sobie nerwów.

Bezpieczeństwo innych

Wideorejestratory nie pomagają jednak tylko Tobie. Często nagrywane są wypadki, w których obeszło się bez Twojego udziału. Dzięki temu, że na nagraniach znajdują się numery rejestracyjne samochodów, ktoś, kto uciekł z miejsca wypadku, na pewno zostanie złapany.

Kompleksowe podejście do tematu

Jeśli nie przekonałem kogoś do funkcjonalności tego urządzenia, to chętnie wspomnę jeszcze o tym, że producenci starają się, aby można było z niego korzystać na wiele sposobów. Można zatem kupić wideo rejestratory z funkcją GPS, aby nie musieć instalować niepotrzebnie dwóch urządzeń.

wypadek
źródło: https://pixabay.com/

Mam nadzieję, że podsunąłem Ci dobry pomysł jak zadbać lepiej o swoje bezpieczeństwo na drodze, tym bardziej, że przed nami śliska i mroźna zima. Brrr.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.