Samochód do miasta

Samochód do miasta

Miejska dżungla ma swoje własne zasady, w których przeżyje tylko najmocniejszy. I choć ta nazwa sugerowałaby raczej mknące z prędkością światła supersamochody, tym razem nie liczy się moc czy przyspieszenie do prędkości stu kilometrów na godzinę, ale raczej umiejętność przetrwania w miejskich korkach. A kto potrafi zrobić lepsze auto do miasta niż Hiszpanie, dla których poruszanie się po zatłoczonych miejskich uliczkach to chleb powszedni?

To właśnie na południowych krańcach Europy ludzie wiedzą, czym są korki i ciasne drogi. Widzieliście kiedyś hiszpańską uliczkę? No właśnie, tam na ulicach dominują skutery, a samochody są spychane jakby na bok. Małe samochody to wynalazek właśnie południowej części Starego Kontynentu, gdzie manewrowanie limuzyną jest po prostu ciężkie.

Samochód do miasta
Źródło: m.dziennik.pl

 

Jakie cechy powinien mieć idealny samochód do miasta? Zastanówmy się chwilę. Przede wszystkim, powinien być możliwie zwinny. Lawirowanie w miejskich korkach, wśród tysięcy aut których kierowcy gnają nieraz na oślep nie zważając na innych uczestników ruchu czy konieczność zaparkowania w samym centrum dowolnej europejskiej stolicy nie należą do najłatwiejszych zadań. Taki samochód musi mieć odpowiednio małe wymiary, dzięki czemu bez problemu przemieści się w takich warunkach. Dodatkowo, auta miejskie powinny mieć spore szyby i lusterka, dzięki czemu parkowanie nimi będzie jeszcze łatwiejsze. Jeszcze do niedawna, z niezrozumiałych powodów, wielu producentów stosowało różnego rodzaju zabiegi, które znacznie ograniczały widoczność – auta miały niewielkie szyby, a lusterka wielu z nich były wręcz mikroskopijne. Perfekcyjne auto do miasta wyróżnia się także niewielkim spalaniem. Jak wiadomo, ruch miejski jest specyficzny. Ciągłe starty i zatrzymania sprawiają, że silnik musi wykonać całkiem sporo pracy, a co za tym idzie, znacznie wzrasta zużycie paliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.