Samochód w firmie – jak to ugryźć?

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28296/640-skoda-flota.jpeg

Umieszczenie samochodu w majątku firmy jest jednym z najprostszych sposobów na optymalizację kosztów podatkowych przedsiębiorstwa. Zastanawiasz się, czy także w przypadku Twojej firmy takie działanie ma sens? Przeczytaj poniższy artykuł!

W jaki sposób kupić auto dla firmy? A może zakup nie ma zupełnie sensu i lepiej postawić na wynajem? Cóż, przede wszystkim warto pamiętać że samochód osobowy w firmie umożliwi pewne zmniejszenie kosztów podatkowych, jeżeli będzie jej własnością. Innymi słowy, auto lepiej zakupić i zaliczyć jako środek trwały w naszej firmie.  

Jakie warunki musi spełnić auto, aby stać się środkiem trwałym? Obok samego faktu własności lub też współwłasności (możliwy jest też leasing lub kredyt), auto musi być użytkowane regularnie, a przewidywany okres jego użytkowania musi wynosić co najmniej rok. Dodatkowo, auto musi być użytkowane na potrzeby powiązane z prowadzeniem firmy. Innymi słowy, używanie auta służbowego do wyjazdu na wakacje nie zawiera się w tej definicji.  

Jak wybrać auto firmowe? Cóż, odpowiedź na to pytanie jest bardziej złożona niż to się może nam

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/31338/toyota_flota_640.jpeg

wydawać. Przede wszystkim, warto postawić na samochód, który będzie sprawiał jak najmniej problemów eksploatacyjnych. Niby banał, lecz w firmie auto z reguły pokonuje ogromne ilości kilometrów, dlatego ważne jest, aby samochód był po prostu trwały. Warto również dokładnie sprawdzić koszty obsługi serwisowej każdego z aut – ceny w serwisach poszczególnych  marek potrafią się dosyć znacznie różnić.

Potrzebujesz więcej informacji na temat auta w firmie? Zajrzyj tutaj: https://www.firmowi.pl/articles/show/auto-firmowe-wszystko-co-istotne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.