dlaczego warto się golić?

Rozmyślania o goleniu

Wielu mężczyzn boryka się z problemem znalezienia odpowiedniego środka, który nawilży skórę zaraz po goleniu. Choć na rynku kosmetyków jest całe mnóstwo, wybór wcale nie jest taki prosty, ponieważ trzeba mieć świadomość tego, co naprawdę potrzebuje nasza skóra. Do wyboru mamy co najmniej kilka opcji.

Kosmetyki dla mężczyzn jeszcze do niedawna stanowiły towar, który nie cieszył się specjalną estymą wśród panów. Zwykło się uważać, że „prawdziwemu facetowi” nie wypada dbać o siebie, a kosmetyków używają tylko panowie o nie do końca sprecyzowanej orientacji seksualnej. Na szczęście, czasy się zmienły i dziś panowie nie muszą się już wstydzić idąc do drogerii. Mówimy „na szczęście”, gdyż kosmetyki potrafią faktycznie zdziałać cuda dla naszego wyglądu i zdrowia.

A poza tym, pamiętajmy, że pozbycie się zarostu to sposób na zmianę wyglądu.

Balsam czy woda po goleniu?

Większość mężczyzn staje przed dylematem, czy lepiej jest wybrać wodę po goleniu czy też może balsam. Obydwa te produkty mają swoje zalety, a wybór powinien zależeć przede wszystkim od porzeb naszej skóry.

Woda po goleniu – kiedy używać?

Ze względu na wysoką zawartość alkoholu, woda po goleniu doskonale sprawdza się jako środek dezynfekujący. Innymi słowy, jeżeli zdarzy nam się „zaciąć się” podczas golenia, woda sprawdzi się doskonale jako środek tamujący krwawienie. Oprócz tego, alkohol zabija bakterie wydzielane w pocie, dzięki czemu pomaga w zachowaniu doskonałego wyglądu skóry. Nie zapominajmy jednak, że choć alkohol faktycznie może działać kojąco, to zbyt wysoka jego zawartość może wpływać na powstawanie podrażnień, szczególnie jeśli mamy wrażliwą skórę.

Balsam po goleniu – kiedy używać?

Jeśli cały czas zmagasz się z problemem powstawania podrażnień i zaczerwienieniem skóry po użyciu wody po goleniu, po prostu sięgnij po balsam po goleniu. Jego skład pozwoli na ukojenie naruszonego naskórka, jednocześnie usuwając nieprzyjemne uczucie pieczenia występujące po goleniu. Dodatkowo, balsam po goleniu pozwoli skórze twarzy zachować gładkość i jędrność.

Łatwe golenie

Nie zapominajmy również o tym, że na stan skóry twarzy mężczyny wpływa produkt, jakiego używa w trakcie golenia. Przykładowo, krem do twarzy dla mężczyzn nie tylko zmiękcza zarost, ale również pobudza cerę. Pewną uciążliwością może być fakt, iż trzeba go rozprowadzać za pomocą pedzla. Jeśli nie mamy na to ochoty, dobrym wyborem może być pianka do golenia, lecz i tu pamiętajmy o tym, żeby po jej nałożeniu odczekać co najmniej minutę, zanim wchłonie ją skóra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.