samochód

Rodzaje aut, dla których ubezpieczenie bls się opłaca

Płacimy jedne z wyższych ubezpieczeń samochodowych na starym kontynencie i chcemy czuć, że te pieniądze kiedyś uratują nasz pojazd przed typową sytuacją, która miała miejsce przed wejściem BLS. Zanim bezpośrednia likwidacja szkód zawitała do polski, na naprawę powypadkowego auta czekaliśmy wieki. Teraz możemy spokojnie czekać na w miarę szybką likwidację szkód w terminie nie dłuższym niż tydzień. Początkowo ubezpieczenie bls było możliwością, na którą decydowali się majętni kierowcy, a teraz tak naprawdę każdy może z niego korzystać bez obaw o wyższe ubezpieczenie. Wśród pojazdów osobowych i dostawczych można wyróżnić kilka specyficznych grup aut, które sporo zyskają na bls. Powiedziałbym wręcz, że to konieczne, by w tych trzech rodzajach samochodów naprawa była szybka a korzystanie z auta zastępczego zredukowane do minimum.

1. Motoryzacyjne klasyki kolekcjonerów. Jeździsz starą Lancią Delta w świetnym stanie i mimo ponad 20 lat na karku ani myślisz o jej zezłomowaniu? Fanów czterech kółek jest mnóstwo i w ich przypadku szybka likwidacja szkód (http://www.zglaszamstluczke.pl/) jest nie tyle ważna, ile samo zlikwidowanie ich bez żadnego zająknięcia ze strony ubezpieczyciela. BLS to umożliwia, nawet pomimo dosyć pokaźnego rocznika i trudno dostępnych części.

bls
źródło: https://pixabay.com/

2. Samochód firmowy. Samochód w jednoosobowej firmie i korporacji ma tę samą wartość. Jego brak to problem, a uszkodzenie fizyczne niespodziewany koszt, który nie zostanie zwrócony ot, tak sobie. Dlatego każdy samochód w firmie powinien mieć pełen pakiet ubezpieczenia łącznie z bls.

3. Pojazd w leasingu. Wygodnie jest leasingować auto, bo płacimy wtedy tylko część jego wartości. Popularne stało się branie w leasing aut z segmentu osobowych limuzyn tj. VW Passata czy Mazdy 6. Nie mniej popularne są także auta miejskie i rodzinne 7-osobowe wany z dużą przestrzenią bagażową. BLS w aucie leasingowanym to obowiązek, który uratuje wam skórę, gdy dojdzie do niespodziewanej sytuacji drogowej z waszym udziałem.

samochody
źródło: https://pixabay.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.