Jak wygląda wątroba?

Na ratunek wątrobie

Ujmując rzecz nieco kolokwialnie – wątroba współczesnego człowieka nie ma lekko. Co gorsza, zazwyczaj nie mamy nawet świadomości tego, że właściwa dbałość o wątrobę konieczna jest przez całe życie, a nie tylko w momencie, gdy nas ona boli lub mamy problemy z trawieniem. Przedstawimy Wam tym razem kilka porad dotyczących tego, jak utrzymać ten bardzo ważny organ w dobrym stanie.

Świadomość tego jak działa wątroba może nam znacznie pomóc w uniknięciu późniejszych z nią problemów. Nie zagłębiając się zbytnio w szczegóły anatomiczne, wątroba jest organem jaki odpowiedzialny jest za oczyszczanie organizmu z toksyn pochodzących z żywności. Wraz z biegiem czasu, ilość toksyn wzrasta, w konsekwencji czego wątroba puchnie i zwiększa się jej objętość. Co prawda bólu wątroby nie odczujemy, bo sam ten organ nie jest w żaden sposób unerwiony, lecz trzeba przyznać, że dolegliwości związane z układem pokarmowym potrafią być naprawdę uciążliwe. Co zrobić by było ich jak najmniej?

watroba
Źródło: naturalneoczyszczanie.pl

 

Po pierwsze unikaj alkoholu. Jedną z pierwszych chorób jakie dotykają osób, które nadużywają alkoholu jest marskość wątroby. Oczywiście nie jest tak, że wypijając raz na miesiąc piwo ryzykujemy rozwój tej choroby. Warto mieć jednak świadomość, że zawarty w alkoholu etanol powoduje rozrost komórek w wątrobie, przez co przestają one pracować. Spożywanie alkoholu nie musi powodować aż takich zniszczeń w wątrobie, lecz może przyczynić się do jej nieprawidłowego działania, co w konsekwencji odczujemy w postaci bólów żołądka.

Oprócz tego, aby pomóc wątrobie należy spożywać jak najmniej smażonych potraw. Wydzielający się w procesie smażenia tłuszcz może powodować zwyrodnienie wątroby, co w konsekwencji również prowadzi do nieprzyjemnych dolegliwości. Ale nie zapominajmy również o tym, że dla wątroby bardzo szkodliwa może być również…dieta odchudzająca. Ten organ nie lubi gdy dostarczane mu pokarmy składają się tylko z jednego składnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.