radio zet

Nie tylko radio

Chyba każdy mieszkaniec naszego kraju zna Radio Zet, które od lat 90 nieustannie gości w niemal każdym polskim domu. Na fali popularności zagranicznej muzyki pop i stopniowego przechodzenia polskich stacji radiowych na nieco bardziej zachodni format, ta warszawska rozgłośnia stała się jedną z najbardziej popularnych stacji w naszym kraju. Didżeje i prowadzący programy w tym radiu stawali się prawdziwymi gwiazdami polskiego show biznesu. Niewiele osób jednak pamięta, że warszawska rozgłośnia to nie tylko radio!

Organizacje pożytku publicznego od pewnego czasu robią prawdziwą furorę w naszym kraju. Osoby zakładające tego rodzaju inicjatywy zajmują się głównie bezinteresownym pomaganiem innym osobom, które, dzięki przyjaznym regulacjom w polskim prawie podatkowym, finansowane jest z niewielkich sum wpłacanych przez podatników. Tego rodzaju fundację założyło również Radio Zet, które dzięki swojej możliwości dotarcia do naprawdę szerokiego grona odbiorców, odnosi ogromne sukcesy na polu pomocy potrzebującym.

Radio pomaga!

Fundacja warszawskiej rozgłośni pomaga przede wszystkim w sferze, która jest w naszym kraju wyjątkowo niedofinansowana, czyli w ochronie zdrowia najmłodszych. Dzięki Fundacji Radia Zet, wiele dzieci zyskało szansę na zdrowie, a sama Fundacja uzyskała prestiżowe wyróżnienie za swoją działalność w 2014. Działania Fundacji Radia Zet znalazły uznanie władz konkursu Lider Roku w Ochronie Zdrowia, co sprawiło, ze ta organizacja otrzymała prestiżową statuetkę. Szczególną uwagę kapituły konkursu zwrócił fakt, iż Fundacja w 2014 przeznaczyła aż 5 milionów złotych na zakup sprzętu dla krakowskiej kliniki kardiochirurgii. Pozwoliło to krakowskiemu szpitalowi stać się jedną z najnowocześniejszych placówek tego typu nie tylko w naszym kraju ale i na całym świecie. Lecz to tylko jedna z wielu akcji, jakie przeprowadziła ta fundacja.

radio zet
Źródło: http://www.fundacjaradiazet.pl/

Jak wspomóc Fundację Radia Zet? Zobacz tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.