Przygotuj auto do zimy!

Zima tuż za rogiem, a Twoje auto nadal nie jest do niej przygotowane? Poniżej kilka porad dotyczących tego jak skutecznie przygotować swoje auto do chłodniejszych miesięcy!

Prąd – przede wszystkim!

Niezależnie od tego jaki masz silnik w swoim samochodzie, prąd jest niezbędny do tego by auto wystartowało. Przed zimą koniecznie zadbaj o akumulator – sprawdź jego stan i w razie potrzeby doładuj baterię za pomocą prostownika. Pamiętaj również o tym, by podczas zimy używać jak najmniej odbiorników prądu oraz od czasu do czasu przejechać samochodem na dłuższym dystansie.sam1

Paliwo

Jeżeli jeździsz samochodem z silnikiem benzynowym to ten akapit możesz w zasadzie opuścić, ale posiadając diesla musisz pamiętać o doborze odpowiedniego paliwa. Problem polega na tym, że olej napędowy typu letniego dosyć szybko może zamarznąć – warto regularnie uzupełniać jego stan w baku, tym bardziej, że na stacjach paliw na przełomie listopada i grudnia pojawi się już zimowa odmiana ON.

sam2Czym grozi użycie letniego ON w zimie? Cóż, paliwo po prostu zamarznie, a auto nie odpali. W tej sytuacji posiadacze aut benzynowych mają znacznie lepiej, ponieważ benzyna nie zamarza, niezależnie od temperatury (wyjątkiem są mrozy poniżej -70, ale to nie w Polsce). W takiej sytuacji pozostaje tylko jedno rozwiązanie – ogrzanie samochodu w ciepłym garażu oraz dodanie depresatora do paliwa (ale to stosuje się jeszcze przed tankowaniem). Zatem – warto uważać co tankujemy!

Opony zimowe

Niby to oczywiste, lecz wielu kierowców jakoś o tym zapomina. Gdy nadchodzą chłodniejsze miesiące warto zawczasu zaopatrzyć swoje auto w zimowe ogumienie. Warto pamiętać o tym, że bieżnik opony zimowej wyposażony jest w specjalne nacięcia, które pozwalają na znacznie lepszą przyczepność na śniegu. W takich warunkach, opona letnia zwyczajnie pozostaje przez cały czas w uślizgu – co potrafi być wręcz niebezpieczne dla osób poruszających się autem! Innymi słowy – jeżeli nie chcesz by zima zaskoczyła Cię w tym roku tak jak drogowców, koniecznie załóż koła zimowe.

źródło zdjęć: passionperformance.ca, autoserviceprices.com,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.