Jak przygotować się do rozmowy o pracę?

Udało Ci się znaleźć interesującą Cię ofertę pracy i Twój przyszły szef zaprosił Cię na spotkanie? Dowiedz się, jak dobrze wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej i dostać tę posadę!

Rozmowy o pracę potrafią być naprawdę stresujące – wie o tym każdy, kto kiedykolwiek miał okazję uczestniczyć w tego rodzaju spotkaniach. Z reguły zależy nam bowiem na objęciu konkretnej posady, co jeszcze bardziej podkręca stres przed spotkaniem z osobami rekrutującymi. A jak powszechnie wiadomo, o palnięcie gafy w takich warunkach nietrudno. Jak sprawić, by rozmowa o pracę nie była tylko pasmem upokorzeń? Czytaj dalej!

Przygotuj się

Osoby zawodowo zajmujące się rekrutacją podkreślają, że wyjątkowo często przychodzi im rozmawiać z kandydatami, którzy nie posiadają nawet podstawowej wiedzy o firmie, do której przychodzą na rozmowę o pracę. Czy istnieje jakikolwiek bardziej skuteczny sposób na pozbawienie się szans na dane stanowisko, niż stwierdzenie „Nie wiem, czym zajmuje się ta firma”? No właśnie! Lepiej zawczasu wykonać dokładny research na temat przedsiębiorstwa do którego aktualnie się rekrutujesz. Dowiedz się jak najwięcej o strukturze firmy, jej historii, grupie docelowej odbiorców, oraz zdobądź wszystkie inne wiadomości, które mogą pomóc Ci w rozmowie z przyszłymi przełożonymi.

Przemyśl swoją pozycję

I choć może zabrzmieć to niedorzecznie, to wiele osób przychodząc na rozmowę kwalifikacyjną nie wie nawet, czym chciałoby się zajmować w danej firmie. Owszem, ogłoszenie rekrutacyjne w pewien sposób ogranicza zakres obowiązków kandydata, ale z drugiej strony rekrutujący bardzo cenią sobie kreatywne podejście do powierzonych zadań – nie zaszkodzi Ci zatem dokładnie zastanowić się, czym chciałbyś/chciałabyś zajmować się, pracując w danej firmie. To zrobi bardzo pozytywne wrażenie na osobach siedzących po drugiej stronie!

Jasno komunikuj oczekiwania

Zanim jeszcze zdecydujesz się na spotkanie z rekrutującymi dokładnie zastanów się ile chcesz zarabiać – najlepiej podać tu widełki zarobków. Rozmowa kwalifikacyjna jest idealnym momentem na ustalenie takich rzeczy – obserwując reakcję drugiej strony łatwo określisz, czy Twoje oczekiwania są realne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.